Notowania

notowania walut
25.07.2014 18:30

Spokojny koniec tygodnia na rynkach walut. Cisza przed burzą?

Analitycy ostrzegają - sytuacja geopolityczna może przełożyć się na notowania złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/EAST NEWS)

Ostatnia sesja tygodnia na rynku walutowym przebiegała relatywnie spokojnie - wskazali analitycy. Po godz. 17.30 euro kosztowało 4,14 zł, a dolar 3,08 zł. Zdaniem analityków w przyszłym tygodniu nastroje będą dyktować napływające dane makro.

Szef dilerów walutowych z Banku BPH Andrzej Krzemiński wskazywał, że w piątek na parze euro/złoty było spokojnie, a w przekroju całej sesji zmiany były niewielkie. _ - Wydarzeniem dnia było umocnienie się dolara do głównych walut, za tym ruchem osłabił się także złoty do amerykańskiej waluty _ - dodał.

Notowania walut w kończącym się tygodniu

W opinii Krzemińskiego przyszłotygodniowy obraz rynku może być podobny do tego obserwowanego dzisiaj. _ Spodziewam się, że obserwowane dzisiaj tendencje będą miały miejsce również w przyszłym tygodniu. Euro/złoty powinien się konsolidować w okolicy 4,14 z przedziałem wahań od 4,12 do 4,16 _ - uważa diler.

_ - Jeśli chodzi o dolar/złotego to możemy zobaczyć kurs delikatnie wyżej niż dzisiaj na zamknięciu _ - dodał.

Marcin Kiepas z Admiral Markets stwierdził, że w przyszłym tygodniu sytuacja geopolityczna może mieć jakiś wpływ na zachowanie się inwestorów. _ Jest natomiast pewne, że takowy wpływ będą miały publikowane wówczas dane makroekonomiczne i inne wydarzenia. Szczególnie, że tych naprawdę ważnych będzie całkiem sporo. Głównie z USA _ - wskazał.

W nadchodzącym tygodniu inwestorzy poznają m.in. dane z amerykańskiego rynku pracy. Ponadto odbędzie się posiedzenie Fed. _ Jest niemal pewne, że władze monetarne zdecydują się obciąć wartość programu QE3 (skup aktywów z rynku - red.) o kolejne 10 mld dolarów. To jest już w cenach. Z punktu widzenia rynków finansowych ważne będzie to, co Fed przemyci między wierszami. Głównie ws. strategii wyjścia z ultraluźnej polityki monetarnej _ - stwierdził Kiepas.

Porównaj na wykresach notowania walut

Tagi: notowania walut, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz