Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fso
08.10.2004 11:31

Spółka z Ukrainy przejmie FSO?

Bank Millennium SA podpisał umowę przelewu wierzytelności wobec FSO z Otwartą Spółką Akcyjną „Ukraińska Korporacja Samochodowa” z siedzibą w Kijowie, która przewiduje m.in., że bank otrzyma do 14 października 8 mln USD z tytułu wierzytelności odsetkowej FSO./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Bank Millennium SA podpisał umowę przelewu wierzytelności wobec Fabryki Samochodów Osobowych SA (FSO) z Otwartą Spółką Akcyjną „Ukraińska Korporacja Samochodowa” z siedzibą w Kijowie, która przewiduje m.in., że bank otrzyma do 14 października 8 mln USD z tytułu wierzytelności odsetkowej FSO, podał bank w komunikacie w piątek.

„W przypadku zapłaty ww. ceny Bank uzyska przychód w kwocie stanowiącej równowartość w złotych kwoty 8.000.000 USD” – podano w komunikacie.

Polskie media od kilku dni informują, że toczą się rozmowy sześciu banków z ukraińską firmą AwtoZAZ, potencjalnym inwestorem FSO, w sprawie odkupienia przez nią wierzytelności żerańskiej fabryki.

FSO miało do 30 września spłacić bankom ratę długu w wysokości 20 mln zł. Termin ten nie został dotrzymany, a fabryka prowadziła dalej rozmowy z wierzycielami, pragnąc przedłużyć termin spłaty o trzy miesiące.

Jeśli FSO nie spłaci raty w wysokości 20 mln zł, przestanie obowiązywać wynegocjowany 30 września 2003 roku układ z wierzycielami bankowymi. Przewidywał on redukcję o połowę długu FSO wynoszącego ponad 500 mln zł, rozłożenie jego spłaty na raty i umorzenie odsetek od tego zadłużenia w całości. W zamian za redukcję, FSO zobowiązała się do regulowania odsetek od pozostałego po redukcji zadłużenia na bieżąco.

Z wcześniejszych ustaleń agencji ISB wynika, że największym wierzycielem FSO jest Bank Millennium, któremu spółka była winna przed redukcją ok. 200 mln zł. Pozostali dwaj główni wierzyciele to Citibank Handlowy – ok. 150 mln zł przed redukcją oraz Bank BPH – ponad 50 mln zł. Pozostałym kilku bankom, m.in. Pekao SA, FSO była winna przed redukcją po 20-30 mln zł.

Tagi: fso, daewoo, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz