Notowania

poznań
12.12.2008 15:56

Spór ministrów. Obrady w Poznaniu potrwają dłużej

Konferencja klimatyczna ONZ może zostać przedłużona co najmniej o kilka godzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bogdan Borowiak)

Ministrowie środowiska i szefowie delegacji ponad 190 krajów nadal nie mogą porozumieć się w kilku kwestiach. W związku z tym konferencja, której zakończenie zaplanowano na godz. 18.00, może zostać przedłużona o kilka bądź nawet kilkanaście godzin.

Szef polskiej grupy ekspertów, profesor Maciej Sawicki, poinformował, że porozumienie jest realne, ale wymaga jeszcze czasu. Negocjacje odbywają się teraz już nie w grupach eksperckich, ale na szczeblu ministerialnym.

Maciej Sawicki dodał, że doszły do niego sygnały, iż nastąpiło porozumienie w sprawie Funduszu Adaptacyjnego, za pomocą którego kraje bogatsze będą finansować przystosowywanie się krajów rozwijających się do zmian klimatu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Poznań: Koniec szczytu. Będą konkrety? ]( http://news.money.pl/artykul/poznan;koniec;szczytu;beda;konkrety,47,0,408111.html )
* [ Do Poznania zjechali ministrowie środowiska ]( http://news.money.pl/artykul/do;poznania;zjechali;ministrowie;srodowiska,86,0,407894.html )
* [ Szczyt w Poznaniu skończy się bez konkretów? ]( http://news.money.pl/artykul/szczyt;w;poznaniu;skonczy;sie;bez;konkretow,177,0,407473.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Polska strona poinformowała, że w ramach wynagrodzenia środowisku naturalnemu emisji gazów cieplarnianych, związanych z organizacją konferencji w Poznaniu, duża część środków z handlu polskimi nadwyżkami emisji CO2 zasili Fundusz Adaptacyjny.

Ustalenia z Poznania mają stanowić podstawę przyszłorocznego porozumienia na rzecz walki ze zmianami klimatu, zastępującego wygasający za cztery lata protokół z Kioto.

Tagi: poznań, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz