Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spór Pawlaka z Tuskiem - o elektrownię atomową

0
Podziel się:

Powodem sporu premiera i ministra gospodarki jest nominacja pełnomocnika rządu do spraw energetyki.

Spór Pawlaka z Tuskiem - o elektrownię atomową
(PAP/Radek Pietruszka)
bETNYFiZ

*_ Gazeta Wyborcza _ pisze o rozbieżnościach pomiędzy Donaldem Tuskiem a Waldemarem Pawlakiem w kwestii powołania pełnomocnika rządu do spraw energetyki jądrowej. *

Premier jest zwolennikiem szybkiej budowy elektrowni atomowych, zaś minister gospodarki chce, by za ten projekt odpowiadał naukowiec przeciwny energetyce jądrowej - wyjaśnia dziennik.

W lutym minister gospodarki na pełnomocnika rządu do spraw energetyki jądrowej zaproponował profesora Krzysztofa Żmijewskiego z Politechniki Warszawskiej. Gazeta dowiedziała się, że premier dotąd nie podpisał jego nominacji, gdyż naukowiec - były prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych - uchodzi za przeciwnika energetyki jądrowej.

bETNYFjb

Sam Żmijewski mówi w rozmowie z _ Gazetą Wyborczą _, że nie jest całkowicie przeciwny tej dziedzinie, ale uważa, iż priorytetem powinno być oszczędzanie energii. Według dziennika, taki pogląd podziela też Waldemar Pawlak, który chciałby postawić na oszczędzanie i odnawialne źródła energii. Tymczasem premier chciałby, żeby do 2020 roku powstała przynajmniej jedna elektrownia atomowa. Szczegóły w _ Gazecie Wyborczej _.

ZOBACZ TAKŻE:

bETNYFjC
KOMENTARZE
(0)