Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sposoby Pawlaka na opcje walutowe

0
Podziel się:

Wicepremier proponuje renegocjacje, odstąpienie lub unieważnienie umów.

Sposoby Pawlaka na opcje walutowe
(PAP/Piotr Piotrowski)
bEUCXpbF

Resort gospodarki zaproponował trzy rozwiązania. problemu. Pierwsze _ łagodne _, w ciągu 3 miesięcy od wejścia w życie ustawy gwarantuje stronom prawo do renegocjacji warunków umów na opcje. Druga propozycja pozwala na odstąpienie od umowy, trzecia - na unieważnienie umowy na opcje z mocy prawa.Waldemar Pawlakpoinformował jednocześnie, że kilka resortów nie zaakceptowało jego planu rozwiązania problemów opcji walutowych.

Waldemar Pawlak, powiedział, że jego propozycje będą omawiane podczas obradującego dziś Komitetu Stałego Rady Ministrów.

bEUCXpbH

Waldemar Pawlak dodał, że będzie oczekiwał na propozycje poszczególnych ministrów dotyczące problemu opcji walutowych.

Propozycje Waldemara Pawlaka zostały skrytykowane przez Konfederację Pracodawców Prywatnych i Związek Banków Polskich. Według tych organizacji, propozycje są niekonstytucyjne, a koszty rozwiązanie problemu spadłyby na podatników.

Raport Money.pl
*Opcje i słaby złoty okradły spółki z zysków * Odlewnie Polskie, Elwo i Krosno już przegrały z kryzysem. Inni ostro tną prognozowane wcześniej wyniki. Powód: Straty na opcjach, słaby złoty oraz problemy z kredytami. zobacz raport Money.pl

Wicepremier Pawlak podkreślił, że brak reakcji rządu w tej sprawie będzie miał również poważne konsekwencje.

bEUCXpbN

Kilkanaście miesięcy temu, kiedy złoty umacniał się, przedsiębiorcy sprzedający swoje usługi bądź towary za waluty chcieli zabezpieczyć się przed ryzykiem kursowym. Podpisywali wtedy umowy z bankami dotyczące opcji walutowych. Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, wyjaśniał, że umowy te były _ asymetryczne _ i wyłączały odpowiedzialność banku, jeżeli złoty się zbyt mocno umocni, a nie było klauzuli wyłączającej w przypadku osłabienia złotego.

bEUCXpci
wiadomości
waluty
KOMENTARZE
(0)