Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spotkanie ministrów w Lukseburgu. Ostatnia szansa na porozumienie

0
Podziel się

Ministrowie pracy z UE będą negocjować w sprawie przepisów dotyczących ochrony osób pracujących za granicą dla krajowych pracodawców.

Holenderski minister finansów Jeroen Dijsselbloem i portugalska minister<br/> finansów Maria Luis Albuquerque na spotkaniu w Luksemburgu
Holenderski minister finansów Jeroen Dijsselbloem i portugalska minister<br/> finansów Maria Luis Albuquerque na spotkaniu w Luksemburgu (PAP/EPA)
bEqHDnOZ

W Luksemburgu spotkają się dziś unijni ministrowie pracy oraz finansów. Głównym tematem obrad szefów resortów pracy będzie nowa dyrektywa o pracownikach delegowanych. Chodzi o zaostrzenie przepisów dotyczących ochrony osób pracujących za granicą dla krajowych pracodawców.

Kontrowersje wzbudza przede wszystkim propozycja stworzenia listy środków kontrolnych wobec przedsiębiorstw delegujących pracowników. Część krajów dąży do tego by lista była otwarta, co ma umożliwić ścisłą walkę z dumpingiem płacowym. Inne kraje takie jak Polska chcą by lista była zamknięta, by nie stwarzać niepotrzebnych przeszkód na europejskim rynku usług.

O kompromis w sprawie nowej dyrektywy apelowała wczoraj Komisja Europejska. - _ To niezwykle ważna dyskusja. Stanowi ostatnią szansę na porozumienie w Radzie, które umożliwiłoby ustalenie wspólnego stanowiska z Parlamentem Europejskim jeszcze przed zakończeniem obecnej kadencji _ - powiedział rzecznik Komisji Jonathan Todd.

bEqHDnPb

Według jednego z unijnych źródeł, możliwe że kraje członkowski żeby osiągnąć porozumienie zrezygnują z przepisów budzących zastrzeżenia.

Z kolei na spotkaniu ministrów finansów dyskusja będzie dotyczyła lepszej koordynacji polityk gospodarczych w Unii Europejskiej. Ministrowie przyjrzą się też instrumentom wsparcia finansowego dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys na rynku pracy? Tu jest najlepiej od lat Blisko 13 tysięcy osób, zarejestrowanych dotąd w województwie śląskim, jako bezrobotne, znalazło we wrześniu pracę. To najlepszy wynik od kilku lat - wskazują statystyki urzędów pracy w regionie.
Żegnamy się z mentolami. Kiedy? Zakaz sprzedaży mentoli będzie mógł wejść w życie nie wcześniej niż w 2021-2022 r. To dlatego, że europosłowie przyjęli tak długi okres przejściowy.
Tutaj co drugi znalazł wymarzoną pracę Jeszcze wyższy jest odsetek tych, którzy codziennie z uśmiechem na ustach wstają do pracy.
bEqHDnPC
KOMENTARZE
(0)