Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spotkanie w Brukseli zaważyło na odwołaniu szczytu USA-Rosja

0
Podziel się:

- Propozycje Amerykanów są niewystarczające dla osiągnięcia kompromisu - powiedział po spotkaniu Siergiej Riabkov.

Spotkanie w Brukseli zaważyło na odwołaniu szczytu USA-Rosja
(PAP/EPA)
bFdYfxAl

Szanse na spotkanie Baracka Obamy z Władimirem Putinem ostatecznie przepadły po nieudanych rozmowach amerykańskich i rosyjskich dyplomatów w Brukseli - przypominają belgijskie media. Doszło do nich w ubiegły poniedziałek. Tego samego dnia prezydent USA miał zdecydować o odwołaniu szczytu w Moskwie.

Rozmowy wiceministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Riabkova i podsekretarza stanu ds. kontroli zbrojeń Rose Gottemoeller dotyczyły obrony przeciwrakietowej i dalszych redukcji arsenałów nuklearnych.

W belgijskiej stolicy nie udało się przełamać rosyjsko-amerykańskiego impasu w tych kwestiach. - _ Propozycje Amerykanów są niewystarczające dla osiągnięcia kompromisu _ - powiedział po spotkaniu Siergiej Riabkov.

bFdYfxAn

Według informacji _ New York Timesa _, przytaczanych dziś przez belgijską prasę, fiasko rozmów w Brukseli zaważyło na odwołaniu spotkania Obamy i Putina w Moskwie. Miało do niego dojść na początku września, przy okazji szczytu G-20 w Sankt Petersburgu.

W środę Biały Dom poinformował, że Obama uda się szczyt grupy, ale nie poleci do Moskwy.

Na liście problemów w relacjach amerykańsko-rosyjskich, oprócz obrony przeciwrakietowej są także różnice w kwestiach dotyczących Syrii i Iranu oraz spór wokół azylu dla Edwarda Snowdena.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama: To powrót do zimnej wojny Choć USA i Rosją nie mają umowy o ekstradycji, Waszyngton domagał się od Moskwy odesłania byłego współpracownika wywiadu USA Edwarda Snowdena, by stanął przed sądem.
Putin o Snowdenie: Zaprzestaje działalności USA anulowały paszport Snowdena, który od 23 czerwca przebywa na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, po przylocie z Hongkongu.
Putin zadowolony. Pochwalił Amerykanów Prezydent Władimir Putin ma nadzieję, że jego kontakty z prezydentem Barackiem Obamą przyczynią się do jej pogłębienia.
bFdYfxAO
KOMENTARZE
(0)