Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Sprawdź, która partia poprze podatek kościelny

0
Podziel się:

Money.pl pyta polityków, czy nowy pomysł może przejść w Sejmie.

Sprawdź, która partia poprze podatek kościelny
bEKLzFTV

Znów wraca pomysł likwidacji Funduszu Kościelnego. Czy w nowym Sejmie ma szansę zyskać akceptację większości?

Kilka dni temu Konferencja Episkopatu Polski poinformowała, że Kościół jest gotowy zgodzić się na rozwiązanie Funduszu Kościelnego. Biskupi chcą zastąpić Fundusz Kościelny nowym podatkiem.

Według pomysłodawców 1 procent _ podatku kościelnego _ nie miałby być dodatkowym obciążeniem podatników ale pochodzić z tych pieniędzy, które i tak państwo pobiera od obywateli jako podatek.

bEKLzFTX

Money.pl zapytał przedstawicieli wszystkich partii z nowego Sejmu, czy poprą pomysł o jednoprocentowym odpisie dla kościołów.

PO: Nie ma o czym mówić

PiS: Pomysł nie jest zły

Ruch Palikota: Episkopat chce dostawać jeszcze więcej

bEKLzFUd

PSL: Niech każdy da na Kościół po 10 zł

SLD: To jest nasz pomysł. Musimy przekonać PO

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t160985.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;zaczyna;od;rzadu;fachowcow;i;krzyza,163,0,934819.html) Palikot zaczyna od rządu fachowców i....krzyża Jego zdaniem symbole religijne muszą zniknąć z miejsc publicznych, a przede wszystkim z Sejmu. _ Kościół nie jest autorytetem _. Domaga się też ....
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t124015.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/niech;wyniosa;krzyz;z;sejmu;na;kolanach,151,0,936087.html) Niech wyniosą krzyż z Sejmu. Na kolanach! Maciej Czujko pisze, dlaczego posłowie powinni go wynieść na kolanach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t86742.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/krzyz;pozostanie;w;sejmie;palikot;naskarzy;do;strasburga,22,0,936982.html) Krzyż w Sejmie. Palikot naskarży w sądzie? Zbliża się starcie między zwolennikami i przeciwnikami obecności krzyża w sali plenarnej Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t139726.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/suski;o;krzyzu;a;co;pan;takie;prowokacyjne;pytania;zadaje,207,0,936143.html) Suski o krzyżu: A co pan takie prowokacyjne pytania zadaje? Marek Suski odpowiada Januszowi Palikotowi.
bEKLzFUy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)