Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

*Znów wraca pomysł likwidacji Funduszu Kościelnego. Czy w nowym Sejmie ma szansę zyskać akceptację większości? *

Kilka dni temu Konferencja Episkopatu Polski poinformowała, że Kościół jest gotowy zgodzić się na rozwiązanie Funduszu Kościelnego. Biskupi chcą zastąpić Fundusz Kościelny nowym podatkiem.

Według pomysłodawców 1 procent _ podatku kościelnego _ nie miałby być dodatkowym obciążeniem podatników ale pochodzić z tych pieniędzy, które i tak państwo pobiera od obywateli jako podatek.

Money.pl zapytał przedstawicieli wszystkich partii z nowego Sejmu, czy poprą pomysł o jednoprocentowym odpisie dla kościołów.

PO: Nie ma o czym mówić

PiS: Pomysł nie jest zły

Ruch Palikota: Episkopat chce dostawać jeszcze więcej

PSL: Niech każdy da na Kościół po 10 zł

SLD: To jest nasz pomysł. Musimy przekonać PO

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t160985.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;zaczyna;od;rzadu;fachowcow;i;krzyza,163,0,934819.html) Palikot zaczyna od rządu fachowców i....krzyża Jego zdaniem symbole religijne muszą zniknąć z miejsc publicznych, a przede wszystkim z Sejmu. _ Kościół nie jest autorytetem _. Domaga się też ....
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t124015.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/niech;wyniosa;krzyz;z;sejmu;na;kolanach,151,0,936087.html) Niech wyniosą krzyż z Sejmu. Na kolanach! Maciej Czujko pisze, dlaczego posłowie powinni go wynieść na kolanach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t86742.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/krzyz;pozostanie;w;sejmie;palikot;naskarzy;do;strasburga,22,0,936982.html) Krzyż w Sejmie. Palikot naskarży w sądzie? Zbliża się starcie między zwolennikami i przeciwnikami obecności krzyża w sali plenarnej Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t139726.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/suski;o;krzyzu;a;co;pan;takie;prowokacyjne;pytania;zadaje,207,0,936143.html) Suski o krzyżu: A co pan takie prowokacyjne pytania zadaje? Marek Suski odpowiada Januszowi Palikotowi.
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz