Notowania

sprzedaż detaliczna
05.06.2012 12:14

Sprzedaż detaliczna spadła bardziej niż oczekiwano

W kwietniu 2012 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca spadła o 1,0 proc., a miesiąc wcześniej wzrosła o 0,3 proc. - poinformował w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(billyfoto/iStockphoto)

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w kwietniu 2012 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca spadła o 1,0 proc., a miesiąc wcześniej wzrosła o 0,3 proc. - poinformował w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej.

Analitycy spodziewali się tymczasem, że sprzedaż miesiąc do miesiąca spadnie o 0,1 proc. Sprzedaż detaliczna rok do roku spadła w eurolandzie w IV o 2,5 proc., po spadku w poprzednim miesiącu o 0,2 proc. Tu spodziewano się spadku o 1,1 proc.

W 27 krajach UE sprzedaż detaliczna spadła o 1,1 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,8 proc., po korekcie. W UE-27 rok do roku sprzedaż spadła o 1,9 proc., podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,9 proc., po korekcie - podał Eurostat.

Czytaj więcej w Money.pl
Spowolnienie gospodarcze? Mamy się doskonale! Ekonomista prof. Marian Noga komentuje ostatnie dane GUS dotyczące sprzedaży detalicznej.
Sprzedaż detaliczna dużo niższa od prognoz GUS podał właśnie zaskakujące dane dotyczące polskiej gospodarki.
Wiadomo co napędza sprzedaż detaliczną Wzrost sprzedaży detalicznej, przy jednoczesnym wzroście bezrobocia, można po części tłumaczyć ograniczeniem możliwości odchodzenia na wcześniejsze emerytury.
Tagi: sprzedaż detaliczna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz