Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż filmów w sieci rośnie błyskwicznie

0
Podziel się:

W ciągu najbliższych trzech lat przychody ze sprzedaży mogą
skoczyć do 9 mld dol.

Sprzedaż filmów w sieci rośnie błyskwicznie

Przychody z video online będą rosnąć w ciągu najbliższych trzech lat, głównie za sprawą łatwiejszego dostępu do sieci oraz szerszej oferty kanałów i filmów w jakości tak standardowej, jak i high-definition.

Badanie firmy IDC sugeruje, że w 2012 roku amerykańscy internauci wydadzą na internetowe treści video ponad 9 miliardów dolarów - o prawie 8 miliardów więcej niż w roku ubiegłym. Z kolei reklamodawcy za 3 lata wydadzą na reklamę w tym segmencie 3,3 miliarda dolarów - w 2008 roku kwota ta nie przekroczyła jednego miliarda.

Prawie połowa internautów, korzystających z video online ogląda za pośrednictwem internetu programy telewizyjne, podczas gdy mniej niż 20 proc. to fani filmów pełnometrażowych. Treści video generowane przez innych użytkowników przyciągają uwagę dwóch na trzech internautów.

Szybciej od całej kategorii video online będzie rosła sprzedaż materiałów w jakości HD. W Stanach Zjednoczonych do 2012 ma ona wzrastać z roku na rok trzykrotnie i osiągnąć pułap 2,2 miliarda dolarów - twierdzi IDC. Ilość filmów w wysokiej jakości również się zwiększy - w 2008 roku stanowiły one jedynie 1,5 proc. wszystkich treści video w internecie, natomiast w 2012 roku ma to być już 17 proc..

Rosnąć będzie także liczba widzów. Za 3 lata liczba ta ma wynosić w USA około 160 milionów, co będzie zasługą ułatwionego dostępu do szerokopasmowego łącza. W ciągu najbliższych lat uzyska go ponad 15 milionów nowych gospodarstw domowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)