Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedaż w Polsce. Są najnowsze dane GUS

0
Podziel się

Ekonomiści prognozowali wzrosty. Zobacz, jak zmieniły się sprzedaż i obroty polskich przedsiębiorstw.

Sprzedaż w Polsce. Są najnowsze dane GUS
(sjlocke/iStockphoto)
bEpGvYIB

Październik przyniósł niewielką poprawę w najważniejszych obszarach gospodarki. Według danych GUS, produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie wyższym niż przed rokiem. Nieco zwiększyła się również sprzedaż detaliczna.

aktualizacja 12:00

W rezultacie wolniejszego wzrostu cen żywności i napojów bezalkoholowych, towarów i usług w zakresie transportu oraz mieszkań, odnotowano osłabienie znacznej dynamiki cen towarów i usług konsumpcyjnych w skali roku (do 3,4 procent).

bEpGvYID

Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 3,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku, a mdm wzrosła o 4,3 proc. - podał GUS. Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła w październiku o 0,5 proc. rdr. Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 3,8 proc. rdr, a mdm wzrosła o 4,1 proc. Obroty w handlu detalicznym w październiku 2012 roku spadły o 2,7 proc. rok do roku wobec spadku o 4,6 proc. we wrześniu.

Sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw handlowych wzrosła w październiku o 7,0 proc. rok do roku, po spadku w poprzednim miesiącu o 4,7 proc., a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 8,8 proc. Sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw hurtowych wzrosła w październiku o 10,8 proc. rdr, po spadku o 1,5 proc. we wrześniu, a mdm wzrosła o 8,5 proc.

Dane o dynamice sprzedaży detalicznej w październiku i we wrześniu: Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

GUS podał też w komunikacie dane na temat wydajności pracy w przemyśle. W okresie styczeń-październik była ona o 3,4 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2011 roku przy mniejszym o 0,9 proc. zatrudnieniu i wzroście przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto o 4,3 proc.

bEpGvYIJ
Czytaj więcej w Money.pl
Ważne dane. Polacy poddają się kryzysowi? Wprawdzie roczna sprzedaż detaliczna wciąż jest na plusie, ale w ujęciu miesięcznym jest coraz gorzej.
Cieszyć się czy płakać? GUS pokazał najnowsze dane Dziesiątki tysięcy Polaków na bruk, ale są też dobre wiadomości.
To najgorszy listopad w przemyśle od 10 lat Główny Urząd Statystyczny opublikował fatalne dane z polskiej gospodarki.
bEpGvYJe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)