Notowania

stadion narodowy
25.05.2011 07:34

Stadion Narodowy dopiero za rok?

Przyczyną opóźnień są błędy w projektach instalacji elektrycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sliwers/public domain/Wikipedia)

Warszawski obiekt nie zostanie oddany w terminie. Opóźnienie może sięgnąć 10 miesięcy. Przyczyną są błędy w projektach instalacji elektrycznych.

Według renomowanej firmy audytorskiej EC Harris, stadion będzie gotowy dopiero na przełomie lutego i marca przyszłego roku, pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Między inwestorem, którym jest Narodowe Centrum Sportu, a wykonawcą (konsorcjum Alpine Bau, PBG i Hydrobudowa) trwa ostry spór, kto jest winny opóźnienia. Stawką są gigantyczne kary, a z drugiej strony kariery szefostwa NCS.

Pracownicy budowy mówią, że w projekcie stadionu w ogóle nie było dwóch trafostacji. To oznacza, że projektant pomylił się z oszacowaniem poboru mocy o tyle, ile potrzebuje kilka nowoczesnych biurowców. Projekt nie uwzględniał również zasilania do 6 serwerowni. W sumie nie ujęto w nim kilku tysięcy otworów, przez które miały przechodzić kable.

Narodowe Centrum Sportu nie chce komentować informacji gazety. Natomiast poseł PSL Janusz Piechociński uważa, że należy wstrzymać się z pesymistycznymi prognozami. Piechociński podkreślił, że przy tak wielkich inwestycjach może dochodzić do nieprzewidzianych okoliczności. Przypomniał, że inwestor zapewnia, iż nie ma w budowie Stadionu Narodowego żadnego poślizgu.

- _ To nie jest żadna niespodzianka dla tych, którzy przyglądali się procesowi inwestycyjnemu przy porównywalnych imprezach sportowych. Okres przygotowywania był zdecydowanie za krótki, a bardzo wyśrubowane są te okresy bezpośredniego wykonania skomplikowanych budowli a także bardzo róźnorodnego wyposażenia. Proszę zwrócić uwagę, ile lat Brytyjczycy przygotowywali się do przebudowy Wembley _- mówi Piechociński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANUSZA PIECHOCIŃSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t37334.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;wszystkich;autostrad;na;euro;2012,48,0,813872.html) Nie będzie wszystkich autostrad na Euro 2012 Inwestycje przygotowywane na mistrzostwa Euro 2012 mogą się opóźnić. Zagrożona jest nie tylko budowa dróg, ale również remonty dworców kolejowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t132146.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/stadion;narodowy;z;poslizgiem;zdazymy,130,0,802946.html) Stadion Narodowy z poślizgiem. Zdążymy? Jedne najpoważniejszych opóźnień dotyczą instalacji elektrycznych i sanitarnych, pisze Puls Biznesu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t139964.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraincy;przewiduja;klopoty;na;euro;2012,117,0,837237.html) Ukraincy przewidują kłopoty na Euro 2012 Wicepremier Ukrainy do spraw Euro 2012 Borys Kolesnikow przyznał, że najbardziej niepokoi go w przygotowaniach do Mistrzostw kwestia przejść granicznych. Dopiero po niej może wymienić infrastrukturę drogową.
Tagi: stadion narodowy, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz