Notowania

jakubiak
12.11.2007 09:25

Stadion Narodowy jednak w centrum Warszawy?

Minister sportu Elżbieta Jakubiak ma dziś podjąć decyzję w sprawie wyboru projektanta Stadionu Narodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Minister sportu Elżbieta Jakubiak ma dziś podjąć decyzję w sprawie wyboru projektanta Stadionu Narodowego na błoniach Stadionu Dziesięciolecia. Podpisze ją prawdopodobnie jutro.

W piątek, podsumowując dokonania swojego resortu, Elżbieta Jakubiak poinformowała, że do chwili jej odejścia zostaną zarejestrowane dwie spółki związane z organizacją Euro: spółka "Narodowe Centrum Sportu" czyli inwestor zastępczy ministra oraz spółka "PL 2012" - generalny koordynator projektu mistrzostw.

ZOBACZ TAKŻE:

Pięć pomysłów na Stadion NarodowyMinister Jakubiak zapowiedziała, że będzie podejmowała decyzje do ostatniego dnia urzędowania. Do czwartku zamierza rozdzielić kolejną transzę środków pozostających w gestii ministra.

Minister zapewniła że wszystko, co dzieje się w resorcie, jest robione przy otwartej kurtynie. "Jestem gotowa rozmawiać z przyszłym ministrem, prawdopodobnieMirosławem Drzewieckim, o kryteriach, jakimi się kierowałam przy wyborze projektanta Stadionu Narodowego. Wynegocjowanie umowy będzie należało już do mojego następcy" - mówiła na konferencji prasowej w Warszawie. Podkreśliła, że nie może czekać z pewnymi decyzjami na zaprzysiężenie nowego rządu.

Decyzja minister Jakubiak nie zamyka dyskusji nad ostateczną lokalizacją Stadionu Narodowego.Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, uważa że stadion powinien powstać na obrzeżach miasta, a tereny Stadionu Dziesięciolecia lepiej przeznaczyć pod budowę mieszkań albo biur. Podobnego zdania jest Mirosław Drzewiecki - prawdopodobny następca minister Jakubiak.

Tagi: jakubiak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz