Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stadion za ponad miliard złotych

0
Podziel się:

Do 2010. roku w miejscu Stadionu Dziesięciolecia powstanie stadion narodowy na około 70 tysięcy widzów, hala widowiskowo - sportowa a także nowoczesny basen. Inwestycja ma kosztować miliard 225 milionów złotych.

Do 2010. roku w miejscu największego w Europie Wschodniej bazaru, czyli Stadionu Dziesięciolecia, ma powstać stadion narodowy na około 70 tysięcy widzów, hala widowiskowo- sportowa a także nowoczesny basen. Wszystko w ramach Narodowego Centrum Sportu, które ma kosztować miliard 225 milionów złotych.

Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że 70 procent środków będzie Premier: W 2010 roku będzie przynajmniej bardzo zaawansowana budowa stadionupochodzić z Totalizatora Sportowego, 20 procent z budżetu miasta a 10 procent z budżetu państwa. Premier zapewnił, że są pieniądze na tą inwestycję.

Minister sportu Tomasz Lipiec wyraził nadzieję, że na stadionie będą bite rekordy świata.

Natomiast pełniący obowiązki prezydenta stolicy Kazimierz Marcinkiewicz poinformował, że bazar, który obecnie się znajduje na miejscu przyszłego stadionu, zostanie przeniesiony w inne miejsce. Podkreślił, że na razie jeszcze nie wiadomo gdzie, ale trwają w tej sprawie negocjacje z kupcami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)