Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Staną japońskie fabryki samochodów

0
Podziel się:

Toyota, Honda i Nissan zamierzają wstrzymać produkcję w poniedziałek.

Staną japońskie fabryki samochodów
(PAP/EPA)
bEEzXVWt

Wskutek wybuchu w elektrowni atomowejFukushima, do którego przyczyniło się trzęsienie ziemi koncerny motoryzacyjne Nissan, Honda i Toyota zapowiedziały, że w poniedziałek zawieszą produkcję we wszystkich swoich zakładach w Japonii. W piątek firmy te wstrzymały produkcję w zakładach znajdujących się na terenach dotkniętych trzęsieniem ziemi w prefekturach Tochigi, Miyagi, Iwate, Kanagawa.

Powodem wstrzymania produkcji są trudności w dostarczaniu części samochodowych potrzebnych do produkcji, co jest skutkiem kataklizmu w północno-wschodniej Japonii.

Toyota poinformowała, że jej 12 krajowych zakładów, w tym te produkujące podzespoły i części do samochodów, będzie zamknięta w poniedziałek. Nissan zamierza zawiesić produkcję w trzech krajowych zakładach, a Honda w dwóch - podaje agencja Kyodo.

bEEzXVWv

W piątek północno-wschodnią Japonię nawiedziło największe trzęsienie ziemi od 140 lat. Epicentrum znajdowało się u wschodnich wybrzeży wyspy Honsiu, na której leży również Tokio. Wstrząsy o sile prawie 9 w skali Richtera wywołały falę tsunami, która osiągała wysokość nawet 10 metrów i zmiatała z powierzchni budynki oraz samochody. Zginęło lub zaginęło blisko 1400 osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t135015.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zginelo;1400;japonczykow;ponad;215;tys;opuscilo;domy,150,0,792726.html) Zginęło 1400 Japończyków. Ponad 215 tys. opuściło domy Japonia po tragicznym kataklizmie. Blisko 1400 nie żyje lub zaginęło. Może dojść do powtórnego uderzenia tsunami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t135027.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wstrzasy;w;japonii;porownywalne;z;chilijskimi,218,0,792794.html) Wstrząsy w Japonii porównywalne z chilijskimi Trzęsienie ziemi w Japonii było 8 tys. razy silniejsze od tego w Nowej Zelandii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t134963.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/japonia;poprosila;o;cztery;ekipy;do;szukania;ofiar,111,0,792687.html) Japonia poprosiła o cztery ekipy. Do szukania ofiar Do Japonii pojadą się ekipy ratunkowe z USA, Nowej Zelandii, Australii i Korei Południowej - bo z tych państw można dojechać najszybciej.
bEEzXVWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)