Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Standard and Poor's podniosła rating Grecji

0
Podziel się:

Decyzja agencji Standard and Poor's to skutek udanej restrukturyzacji greckiego długu.

Standard and Poor's podniosła rating Grecji
(action press/East News)

Agencja ratingowa Standard and Poor's zgodnie z oczekiwaniami podniosła dziś ocenę wiarygodności kredytowej Grecji do CCC i przyznała jej stabilną perspektywę długookresową. To skutek udanej - jak ocenili analitycy - restrukturyzacji greckiego długu.

Wymiana greckich obligacji w rękach prywatnych wierzycieli na papiery o dłuższym terminie wykupu i niższym oprocentowaniu zdaniem S&P _ złagodziła trudności ze zdobywaniem środków, jednak dług publiczny Grecji pozostaje na wysokim poziomie _.

Jednocześnie agencja zastrzegła, że kolejny rok recesji, w jakiej od kilku lat znajduje się grecka gospodarka, oraz niepewny wynik wyborów parlamentarnych w najbliższą niedzielę mogą zagrozić dalszym posunięciom oszczędnościowym.

Proces wymiany obligacji na sumę ok. 100 mld euro, co stanowi ok. jednej trzeciej greckiego długu, zakończono 25 kwietnia. Restrukturyzacja zadłużenia ma pozwolić na obniżenie długu greckiego z 165 proc. PKB do 120,5 proc. do 2020 roku.

Fitch jako pierwsza wielka agencja ratingowa w połowie marca podniosła swoją ocenę Grecji do B.

Czytaj więcej o ocenach agencji ratingowych
Po tej decyzji Rostowski nie kryje radości Agencja zmieniła ocenę Polski, jeśli chodzi o możliwość spłaty pożyczek zaciąganych na krótki czas.
Agencje ratingowe rządzą polską gospodarką. Zobacz jak Nawet sama groźba obniżenia wiarygodności kredytowej kraju może mieć dramatyczne konsekwencje dla naszych finansów.
Słabe ratingi polskich banków. Bać się o oszczędności? Od stycznia banki zarobiły już ponad 10 miliardów złotych. Zobacz czy to wystarczy by były bezpieczne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)