Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
17.12.2007 07:17

Stanęły kopalnie Kompanii Węglowej

Górnicy niektórych kopalń Kompanii Węglowej rozpoczęli strajk - potwierdzili związkowcy i przedstawiciele Kompanii Węglowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

*Górnicy niektórych kopalń Kompanii Węglowej rozpoczęli strajk - potwierdzili związkowcy i przedstawiciele Kompanii Węglowej. *
Szef górniczej "Solidarności", Dominik Kolorz, który uczestniczył w masówce w kopalni "Chwałowice" w Rybniku, przed 7.00 miał potwierdzenie strajku w sześciu kopalniach, był jednak przekonany, że protest rozpoczął się we wszystkich zakładach.

"Na dół zjeżdżają wyłącznie osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu i bezpieczeństwo, metaniarze, służby wentylacyjne itp. Nie ma potrzeby blokowania szybów; nawet osoby wyznaczone przez komitet protestacyjny do zjazdu robią to bardzo niechętnie, popierając protest" - powiedział Kolorz.

Rzecznik Kompanii Węglowej, Zbigniew Madej, poinformował, że dyspozytorzy kopalń przekazują obecnie do centrali meldunki na temat sytuacji w tych zakładach. Są już pierwsze potwierdzenia, że załoga nie podjęła pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: górnictwo, strajk, kopalnia, kompania węglowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz