Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
notariusze
20.11.2006 13:19

Stawki u notariusza do negocjacji

Władze notariatu zabraniając rejentom stosowania niższych stawek niż ustalone w rozporządzeniu, złamały przepisy antymonopolowe. Takie orzeczenie wydał Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Władze notariatu zabraniając rejentom stosowania niższych stawek niż ustalone w rozporządzeniu, złamały przepisy antymonopolowe. Takie orzeczenie wydał Sąd Apelacyjny w Warszawie - czytamy w Rzeczpospolitej. *

To orzeczenie na pewno spodoba się klientom notariuszy, będą mogli negocjować stawki. Sprawa toczy się już cztery lata i uzyskiwała różne orzeczenia. To jest jednoznaczne. Jeśli notariusze nie wniosą kasacji, to będą musieli zmienić zasady etyki zawodowej - czytamy w dzienniku.

W kodeksie etyki zawodowej notariuszy zapisane jest, że szczególnie rażącym naruszeniem nieuczciwej konkurencji przez notariusza jest przyciąganie klientów przez proponowanie im ceny usługi niższej, niż stawka maksymalna określona w ministerialnym rozporządzeniu. Notariusze obowiązkowo przynależą do samorządu zawodowego. Złamanie zasad etyki grozi karami dyscyplinarnymi, a nawet wykluczenie z zawodu. Czy nastąpi odwołanie od wyroku notariusze zdecydują w przyszłym tygodniu.

Tagi: notariusze, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz