Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Steinhoff: zgoda Daewoo na obniżkę kosztów importowanych części

0
Podziel się:

Steinhoff powiedział także, że Koreańczycy 'będą bardziej przychylni' zwiększeniu eksportu samochodów produkowanych w Polsce, m.in. do krajów Unii Europejskiej.

bEJzuKHp

Zgoda Koreańczyków m.in. na obniżenie kosztów importu części zamiennych do samochodów Daewoo - to efekt rozmów wicepremiera Janusza Steinhoffa z zarządcą komisarycznym Daewoo Company, Jung Dae Lee.

'Patrzę bardziej optymistycznie na przyszłość Deawoo-FSO po dzisiejszych rozmowach' - powiedział Steinhoff podczas czwartkowej konferencji prasowej bezpośrednio po zakończeniu warszawskich rozmów. Zaznaczył, że strona koreańska zgodziła się na obniżenie kosztów importu części zamiennych do samochodów sprowadzanych z Korei i stosowanych do produkcji Daewoo w Polsce.

Steinhoff powiedział także, że Koreańczycy 'będą bardziej przychylni' zwiększeniu eksportu samochodów produkowanych w Polsce, m.in. do krajów Unii Europejskiej.

bEJzuKHr

Jego zdaniem sytuacja na polskim rynku samochodów będzie się poprawiać, zwłaszcza po wprowadzeniu rozporządzeń chroniących ten rynek przed nadmiernym napływem używanych aut. 'W najbliższym czasie zostanie także wydane rozporządzenie, które umożliwi zwrot części akcyzy przy oddawaniu starego samochodu i zakupie nowego' - powiedział wicepremier.

W czasie rozmów ustalono też, że zostanie powołany polsko-koreański zespół ds. monitorowania sytuacji DMP w Lublinie.

Wiceminister gospodarki Edward Nowak powiedział, że strona koreańska 'wyraziła na piśmie intencję sprzedaży akcji fabryki w Lublinie firmie Pol-Mot'.

Nowak poinformował także, że Dae Lee przedstawił projekt porozumienia, które przewiduje m.in. propozycję oddłużania Daewoo FSO przez Koreański Bank Rozwoju.

bEJzuKHx

'Jest propozycja, aby inni wierzyciele koreańscy i polscy weszli w to porozumienie' - powiedział Nowak.

bEJzuKHS
motoryzacja
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)