Notowania

stocznia
13.11.2009 07:55

Stoczniowcy boją się weksli

Byli pracownicy Stoczni Szczecińskiej mogą dostać na założenie firmy po około 21 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polska Zielona Sieć/CC/Flickr)

Byli pracownicy Stoczni Szczecińskiej mogą dostać na założenie własnej firmy po około 21 tysięcy złotych z programu unijnego. Jednak - jak informują media - wcześniej muszą podpisać weksel in blanco, który mógłby opiewać na sumę nawet o kilkanaście tysięcy wyższą.

Jak informuje _ Dziennik Gazeta Prawna _ program _ Ze stoczni do własnej firmy _ obsługuje Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego SA.

Zgodnie z jej zaleceniami byli stoczniowcy przygotowali biznesplany. Gdy jednak doszło do podpisywania dokumentów zaczęły się kłopoty. Jak powiedział gazecie jeden z byłych pracowników zakładów w Szczecinie - nagle okazało się, że muszą oni podpisać weksel in blanco.

W deklaracji jest napisane, że _ KARR SA ma prawo wypełnić ten weksel, w każdym czasie, w przypadku naruszenia przez wystawcę warunków umowy, na sumę maksymalnie 33 tysięcy złotych _. Stoczniowcy boją się, że jeśli ktoś zakwestionuje jakikolwiek punkt umowy - będą oni musieli zapłacić więcej, niż otrzymali.

Agencja zapewnia jednak w rozmowie z dziennikiem, że jeśli beneficjenci programu wydadzą pieniądze sprzecznie z ich przeznaczeniem - weksel może być wypisany jedynie na kwotę, która stoczniowcy dostają jako dotację. Zapewnienia władz KARR SA nie przekonują jednak byłych pracowników szczecińskich zakładów.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: stocznia, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz