Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
27.04.2011 14:54

"Stop operacjom wojskowym w Libii"

Unia Afrykańska wezwała wszystkie państwa i organizacje zaangażowane w realizację rezolucji 1973 Rady Bezpieczeństwa ONZ do jej ścisłego przestrzegania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Unia Afrykańska (UA) zaapelowała o zaprzestanie operacji militarnej wobec wysokich urzędników libijskich po tym, jak NATO zbombardowało w poniedziałek biuro Muammara Kaddafiego w Trypolisie.

W rozpowszechnionym komunikacie Unia Afrykańska mająca siedzibę w Addis Abebie (Etiopia) domaga się od wszystkich, którzy brali udział w tej akcji, by wstrzymali działania, w tym operacje militarne wymierzone w wysokich przedstawicieli władz libijskich i infrastrukturę, gdyż _ może to jedynie skomplikować sytuację _.

UA wezwała _ wszystkie państwa i organizacje zaangażowane w realizację rezolucji 1973 Rady Bezpieczeństwa ONZ do ścisłego przestrzegania prawa międzynarodowego i założeń rezolucji _. Rezolucja 1973 dotyczy Libii.

NATO dokonało w poniedziałek nalotów na kompleks budynków rządowych w Trypolisie. Według libijskich władz zginęły trzy osoby, a 45 zostało rannych.

We wtorek w Waszyngtonie ministrowie obrony USA i Wielkiej Brytanii - Robert Gates i Liam Fox - orzekli, że biuro libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego było uzasadnionym celem ataku. - _ Uważamy, że ośrodki kontroli i dowodzenia są celami, których rażenie jest prawnie uzasadnione _ - powiedział amerykański minister obrony Robert Gates na wspólnym briefingu z brytyjskim ministrem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t138213.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/corka;kaddafiego;straszy;europe;imigranci;terror;wojna;domowa,226,0,818658.html) Córka Kaddafiego straszy Europę: imigranci, terror, wojna domowa Aisza Kaddafi podkreśla, że obecny kryzys w Libii bardzo zjednoczył jej rodzinę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t138046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;celuje;w;kwatery;kaddafiego;wiecej;nalotow,48,0,818480.html) NATO celuje w kwatery Kaddafiego. Więcej nalotów Rząd USA zgodził się na prowadzenie przez amerykańskie firmy interesów naftowych z libijskimi powstańcami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t138011.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/misrata;jak;wymarla;kaddafi;naciera,223,0,818143.html) Misrata jak wymarła. Kaddafi naciera Oddziały dyktatora kontynuują ataki na Misratę. Miasto jest jak wymarłe, ludzie boją się wyjść na ulicę. Nigdzie nie można czuć się bezpiecznie.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz