Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stopa bezrobocia w Niemczech wyniosła 6,9 procent

0
Podziel się:

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie 6,8 proc., jak w styczniu przed korektą.

Stopa bezrobocia w Niemczech wyniosła 6,9 procent
(admy - Fotolia.com)

Stopa bezrobocia w Niemczech w lutym 2013 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,9 proc. wobec 6,9 proc. w styczniu, po korekcie - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie 6,8 proc., jak w styczniu przed korektą. Liczba osób poszukujących pracy spadła nieoczekiwanie w lutym o 3 tys., po uwzględnieniu czynników sezonowych, podczas gdy poprzednio spadła o 14 tys., po korekcie.

Analitycy nie spodziewali się w lutym zmian liczby osób poszukujących pracy. Liczba osób bezrobotnych wyniosła w lutym, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 2 mln 917 tys. wobec 2 mln 920 tys. poprzednio.

Bez uwzględniania czynników sezonowych liczba ta wyniosła 3 mln 156 tys. wobec 3 mln 138 tys. poprzednio - podał urząd pracy. Stopa bezrobocia wyniosła tu 7,4 proc. wobec 7,4 proc. w poprzednim miesiącu.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwunastogodzinny dzień pracy? Tak rząd chce nam pomóc Resort Władysława Kosiniaka-Kamysza szykuje kolejny pakiet zmian w prawie pracy. _ - Staniemy się pracownikami na żądanie - _ alarmują związkowcy.
Polacy wracają z Londynu. Sprawdziliśmy, gdzie teraz można nieźle zarobić Bez posady jest już niemal co szósty Polak, ale obok są kraje, gdzie pracy nie brakuje.
Jest ratunek dla Hiszpanii. Koniec kryzysu? Decyzją, na którą wszyscy czekali jest przeznaczenie 45 miliardów euro na kredyty dla małych i średnich firm.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)