Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stopa bezrobocia w USA w czerwcu wyniosła 8,2 proc.

0
Podziel się:

Tak wygląda bezrobocie w jednej z największych gospodarek świata.

Stopa bezrobocia w USA w czerwcu wyniosła 8,2 proc.
(fatihhoca/iStockphoto)

Stopa bezrobocia w USA w czerwcu 2012 roku wyniosła 8,2 proc. wobec 8,2 proc. w maju - podał dzisiaj amerykański Departament Pracy w komunikacie.

W czerwcu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 80 tys., podczas gdy w maju wzrosła o 77 tys., po korekcie. Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast w czerwcu o 84 tys., podczas gdy w maju wzrosła o 105 tys., po korekcie.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 8,2 proc. oraz, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 100 tys., a w sektorze prywatnym wzrośnie o 106 tys.

Czytaj więcej w Money.pl
Miejsc pracy przybywa, a bezrobocie nie spada We wrześniu pracy nie miało 9,1 proc., Amerykanów - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie.
Amerykańska gospodarka odbija? Oto oznaki Liczba nowych bezrobotnych w USA spadła do najniższego poziomu od sześciu tygodni.
Bezrobocie spada? Rząd twierdzi, że tak Liczba bezrobotnych w końcu czerwca 2012 roku wyniosła 1 mln 968,1 tys. osób i w porównaniu do końca maja 2012 roku spadła o 45,8 tys. osób (o 2,3 proc.).
praca
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)