Notowania

Stopy procentowe. Jutro ważna decyzja

Będzie to miało wpływ na oprocentowanie lokat i rat kredytów zaciągniętych w złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Slusarczyk/Dreamstime.com)

*Większość ekonomistów spodziewa się, że stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym poziomie. *

Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna dwudniowe posiedzenie i jutro zdecyduje o wysokości stóp. Będzie to miało wpływ na oprocentowanie lokat i rat kredytówzaciągniętych w złotych.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek uważa, że po podwyżce o ćwierć punktu procentowego w maju, tym razem stopy pozostaną na obecnym poziomie, a członkowie Rady będą uważnie obserwowali sygnały z polskiej gospodarki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MONIKI KURTEK:

- _ Komunikat po posiedzeniu majowym i jego ton został złagodzony, a więc to może sugerować, że rada polityki pieniężnej przyjmie teraz postawę "wait and see" i będzie czekać na kolejne dane z gospodarki. Pod dużym znakiem zapytania stoi natomiast posiedzenie lipcowe, kiedy zostanie opublikowana projekcja inflacji. Jeżeli ścieżka inflacji zostałaby w tej projekcji mocna podwyższona, może to skłonić radę polityki pieniężnej do kolejnej podwyżki stóp procentowych _ - mówi Monika Kurtek. Obecnie podstawowa stopa procentowa NBP wynosi 4,75 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister finansów: Podwyżka stóp błędem? RPP podniosła stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Referencyjna stopa NBP wynosi obecnie 4,75 proc. w skali roku.
Nie trzeba podnosić stóp procentowych, ale... Pierwszy raz od dłuższego czasu nie wiadomo, jak zachowają się członkowie Rady Polityki Pieniężnej.
NBP ujawnia, jakie mogą być stopy procentowe Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych jest nadal wyższe niż ich obniżki.
Tagi: stopy procentowe w polsce, stopy procentowe, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz