Notowania

stopy procentowe
04.07.2012 11:38

Stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Jest decyzja

Rada Polityki Pieniężnej po raz ostatni zmieniła poziom stóp procentowych w maju tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Referencyjna stopa procentowa NBP wynosi nadal 4,75 proc. w skali rocznej - podała RPP.

*[na zdjęciu: Marek Belka, prezes NBP i przewodniczący RPP] *

Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami. Wszyscy z 21 ankietowanych wcześniej przez PAP ekonomistów uważali, że na lipcowym posiedzeniu RPP utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Zdecydowana większość ekonomistów spodziewa się, że stopy procentowe NBP pozostaną bez zmian przynajmniej do końca tego roku.

RPP po raz ostatni zmieniła poziom stóp procentowych w maju tego roku - podniosła je o 25 pkt bazowych, po 10 miesiącach stabilizacji. W ubiegłym roku RPP czterokrotnie podnosiła stopy: w styczniu, kwietniu, maju oraz czerwcu, łącznie o 100 pkt bazowych.

Środowa decyzja RPP oznacza, że stopa referencyjna NBP wynosi nadal 4,75 proc., stopa lombardowa 6,25 proc., depozytowa 3,25 proc., zaś redyskonta weksli 5,00 proc. Kolejne posiedzenie decyzyjne RPP odbędzie się w dniach 4-5 września.

Tagi: stopy procentowe, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz