Notowania

noga
14.04.2009 08:38

Stopy procentowe nie powinny iść w górę

Marian Noga: Nie ma pola do podwyżek. Dariusz Filar: Potrzebna jest stabilizacja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Rada Polityki Pieniężnej nie będzie zmieniać stóp procentowych? Marian Noga: _ Nie ma pola do podwyżek _. Dariusz Filar: _ Potrzebna jest stabilizacja _.

_ - W kwietniu i maju powinniśmy zostawić stopy bez zmian _ - powiedział Marian Noga z RPP _ Pulsowi Biznesu _. - _ Presja popytowa słabnie, dlatego teraz nie widzę pola do podwyżek stóp. _

Również zdaniem Dariusza Filara stopy procentowe nie powinny być podnoszone: - _ Stopy mogłyby pójść w górę, gdyby narastało zagrożenie wzrostem inflacji _ - ocenił w rozmowie z _ Pulsem Biznesu _ Filar.

Jego zdaniem w tej chwili potrzeba bardziej stabilizowania poziomu stóp procentowych: - _ Tymczasem dynamika płac i konsumpcji słabną, więc nie widać mechanizmu wzrostu presji inflacyjnej. Można natomiast skłaniać się ku stwierdzeniu, że rada kończy cykl łagodzenia polityki monetarnej. Nadchodzi czas stabilizacji stóp procentowych _ - uważa Filar.

* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: noga, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz