Notowania

Stopy procentowe w Polsce pozostaną bez zmian?

Osoby spłacające kredyty w złotych na kolejną dobrą wiadomość mogą długo poczekać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hesa2 - Fotolia.com)

Eksperci uważają, że kredytobiorcy nie mają co liczyć na polepszenie sytuacji. Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, na którym zapadnie decyzja o wysokości stóp procentowych.

Główny ekonomista banku Nordea Piotr Bujak uważa, że osoby spłacające kredyty w złotych na kolejną dobrą wiadomość mogą długo poczekać.

- _ Biorąc pod uwagę oznaki ożywienia gospodarczego i dość znaczne odbicie inflacji w lipcu z rekordowo niskiego poziomu w czerwcu, można się spodziewać, że na wrześniowym posiedzeniu, Rada Polityki Pieniężnej potwierdzi, że cykl obniżek stóp procentowych uległ definitywnemu zakończeniu _ - podkreśla ekspert.

Ekonomista prognozuje, że stopy procentowe pozostaną na obecnym poziomie przez dłuższy czas:

- _ Ożywienie gospodarcze na razie jest powolne i obarczone wieloma czynnikami ryzyka, nie należy się spodziewać aby Rada Polityki Pieniężnej zasygnalizowała, że w przewidywanym okresie czasu przed połową przyszłego roku, mogłyby się zacząć podwyżki _ - podkreśla.

Podstawowa stopa procentowe Narodowego Banku Polskiego wynosi 2 i pół procent.
Decyzję Rady o wysokości stóp poznamy w środę (04.09) po południu.

Czytaj więcej w Money.pl
Stopy w dół, co dalej z kredytami hipotecznymi? Oprocentowanie kredytów w rodzimej walucie jeszcze nigdy nie było tak atrakcyjne. Sprawdź.
Obniżki stóp procentowych. Jak najlepiej oszczędzać i pożyczać? W czerwcu Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe. Co to oznacza dla osób, które chcą jak najbardziej korzystnie pożyczyć lub ulokować pieniądze?
Jaka będzie decyzja RPP? Jest prognoza Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek podkreśla, że jest wiele powodów, które przemawiają za taką obniżką:
Tagi: stopy procentowe w polsce, decyzja rpp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz