Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stopy procentowe w Polsce. "Świat wkroczył w dłuższy okres utrzymywania niskich stóp"

0
Podziel się:

Prezes NBP nie wierzy w to, by stopy procentowe w wysoko rozwiniętych krajach wróciły do poziomu przeciętnego dla ostatnich 30 lat w dającej się przewidzieć przyszłości.

Stopy procentowe w Polsce. "Świat wkroczył w dłuższy okres utrzymywania niskich stóp"
(Adam Guz/Reporter)

Świat wkroczył w okres spowolnienia wzrostu gospodarczego, a co za tym idzie utrzymywania się przez dłuższy czas relatywnie niskich stóp procentowych - ocenił prezes NBP Marek Belka.

Belka pytany, czy w momencie, kiedy w Polsce zajdzie konieczność podwyższania stóp procentowych, będzie to raczej potrzeba szybkiego zacieśniania polityki pieniężnej o dużej skali, czy raczej łagodne dostosowanie rozciągnięte w czasie odpowiedział: _ Odpowiedź na takie pytanie jest "super spekulatywna". Trudno powiedzieć, co będzie za pół roku czy za 9 miesięcy. Ja uważam, że świat wkroczył w okres spowolnienia wzrostu. A jak jest okres spowolnienia wzrostu, to jest także okres relatywnie niższych stóp procentowych. Na dłużej _.

- _ Nie wierzę w to, żeby stopy procentowe w wysoko rozwiniętych krajach wróciły do poziomu przeciętnego dla ostatnich 30 lat w dającej się przewidzieć przyszłości. My po prostu wkraczamy w okres niskich stóp procentowych _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)