Notowania

Stopy procentowe w Szwajcarii bez zmian

Bank zapewnił, że jest gotów do skupowania nieograniczonej ilości walut na rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(philipp4225/iStockphoto)

Bank centralny Szwajcarii (SNB) pozostawił stopy procentowe bez zmian. Target dla 3-miesięczego LIBOR wynosi nadal 0,00-0,25 proc. Takiej decyzji spodziewali się ankietowani przez agencję Bloomberg analitycy.

SNB pozostawił bez zmian limit kursu franka na poziomie 1,20 za euro. Podał, że nie będzie tolerował dalszego umacnia się szwajcarskiej waluty. Bankowcy z SNB ocenili, że dalsze umacnianie się franka może mieć poważny wpływ na gospodarkę.

Bank zapewnił, że jest gotów do skupowania nieograniczonej ilości walut na rynku. SNB utrzymuje swoją ekspansywną politykę monetarną. Zwraca uwagę na duże ryzyka dla szwajcarskiej gospodarki. Ocenił też, że PKB Szwajcarii wzrośnie w 2012 r. o 1,5 proc. W marcu bank oceniał tegoroczny wzrost na 1,0 proc. Bank centralny Szwajcarii podał również, że podejmie dalsze działania, jeśli pojawi się taka konieczność.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają drogą walutę, powinni podnieść podatki Silna waluta coraz bardziej przeszkadza szwajcarskim eksporterom i spowalnia ich gospodarkę. OECD zaleca Szwajcarom reformy, które mają ją ożywić.
W referendum zdecydują, czy chcą referendów W kolejnym referendum obywatele wypowiedzą się, czy chcą referendów zawsze, gdy ich rząd podpisze jakiś ważny traktat międzynarodowy.
Tagi: stopy procentowe w szwajcarii, szwajcaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz