Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Chiny-Japonia. Okręty z Chin naruszyły japońskie wody terytorialne

0
Podziel się:

Chińskie statki wpłynęły w głąb liczącego 12 mil morskich (22 kilometry) pasa wokół japońskich wysp Senkaku.

Stosunki Chiny-Japonia. Okręty z Chin naruszyły japońskie wody terytorialne
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)
bEEzWKbp

Dwa okręty chińskiej straży wybrzeża pojawiły się dziś w pobliżu wysp Senkaku, na Morzu Wschodniochińskim, i naruszyły wody terytorialne Japonii - poinformowała japońska straż wybrzeża.

Według władz w Tokio chińskie statki wpłynęły w głąb liczącego 12 mil morskich (22 kilometry) pasa wokół wysp.

Przed rokiem Japonia znacjonalizowała Senkaku. Te niezamieszkane wyspy położone są 200 km na północny wschód od wybrzeży Tajwanu, który także rości sobie do nich pretensje, i 400 km na zachód od japońskiej wyspy Okinawa. Regularnie pojawiają się wokół nich chińskie jednostki.

bEEzWKbr

Tokio twierdzi, że pretensje do wysp Chiny zgłosiły dopiero pod koniec lat 60. ub. wieku po odkryciu wokół nich bogatych łowisk i złóż surowców energetycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińskie okręty wtargnęły na ich terytorium Cztery okręty patrolowe wpłynęły dzisiaj po raz kolejny na wody terytorialne Japonii wokół wysp na Morzu Wschodniochińskim.
Chińskie okręty znów w akcji. Tokio protestuje Chińskie patrolowce wpłynęły, po raz pierwszy od trzech tygodni, na wody Japonii w pobliżu jednej z wysp Senkaku na Morzu Wschodniochińskim.
Chiny wysłaly okręty patrolowe na Japonię Cztery okręty chińskiej straży przybrzeżnej penetrowały dziś przez kilka godzin wody terytorialne w pobliżu wysp Senkaku. Wyspy te są powodem sporu pomiędzy Chinami a Japonią.
bEEzWKbS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)