Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stosunki izraelsko-palestyńskie. Powstaną nowe domy na spornym terenie

0
Podziel się

Decyzja ta może skomplikować wznowione w ubiegłym miesiącu pod kuratelą USA izraelsko-palestyńskie negocjacje pokojowe.

Stosunki izraelsko-palestyńskie. Powstaną nowe domy na spornym terenie
(AP/Fotolink/East News)
bEpNMPqZ

Izrael wydał wstępną zgodę na budowę ponad 800 nowych domów w żydowskich osiedlach na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu - poinformowały źródła izraelskie.

Rzecznik izraelskiej cywilnej administracji na Zachodnim Brzegu, Guy Inbar, powiedział, że plany zostały zaaprobowane, ale rozpoczęcie budowy będzie jeszcze wymagało zielonego światła ze strony rządu. _ - To długi proces _ - zastrzegł.

Decyzja ta może skomplikować wznowione w ubiegłym miesiącu pod kuratelą USA izraelsko-palestyńskie negocjacje pokojowe. Powodem ich zamrożenia prawie trzy lata temu był spór o izraelskie osiedla; strona palestyńska odmawiała wznowienia rokowań dopóki trwa rozbudowa osiedli na terytoriach okupowanych.

bEpNMPrb

Druga tura rozmów izraelsko-palestyńskich jest planowana na przyszły tydzień. Ok. 500 tys. izraelskich osadników żyje na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej, wśród 2,5 miliona Palestyńczyków.

W niedzielę izraelski rząd umieścił 91 osiedli na liście priorytetów, upoważnionych do pobierania dodatkowych funduszy z państwowej kasy.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael zbadał Palestyńczyków. Nie chcą... Gdyby dziś odbyły się wybory parlamentarne na terytoriach palestyńskich, wygrałby je Fatah.
Aresztowali trzech deputowanych. W nocy Przepisy o areszcie administracyjnym pozwalają izraelskim władzom na przetrzymywanie Palestyńczyków w więzieniu bez aktu oskarżenia i procesu do sześciu miesięcy.
bEpNMPrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)