Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Rosja-Białoruś. Putin pożycza pieniądze Białorusinom

0
Podziel się:

Kredyt jest oprocentowany na 4 proc. w skali rocznej i ma być spłacona w 14 równych ratach co pół roku, poczynając od 2017 r.

Stosunki Rosja-Białoruś. Putin pożycza pieniądze Białorusinom
(fot. Jedimentat44/ Creative Commons/flickr)

Białoruski budżet został zasilony 450 milionami dolarów kredytu państwowego od Kremla - poinformowało Ministerstwo Finansów Białorusi. Pieniądze są oprocentowane na 4 procent w skali rocznej i mają być spłacone w 14 równych ratach co pół roku, poczynając od 2017 roku.

W czerwcu rosyjski bank VTB przyznał Białorusi krótkoterminowy kredyt w wysokości 2 mld dolarów. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka po majowym spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem (na zdjęciu) mówił, że kredyt ten zostanie przeznaczony na uzupełnienie białoruskich rezerw walutowych, które od początku roku skurczyły się o prawie 20 proc.

Według wiceministra finansów Białorusi Maksima Jermałowicza Białoruś będzie musiała w 2015 r. przeznaczyć 3 mld dolarów na obsługę zadłużenia zagranicznego. 2 mld mają pochodzić z dochodów budżetowych, zaś pozostały miliard Białoruś zamierza zrefinansować.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawa operacja na Ukrainie. Kolumna pancerna u bram Doniecka To już regularna wojna. Trwa operacja przeciwko prorosyjskim rebeliantom na wschodzie Ukrainy.
UE chce większej współpracy. USA niechętne Unia Europejska chce zniesienia restrykcji w handlu energią i surowcami ze Stanów Zjednoczonych, m.in. w eksporcie amerykańskiego gazu do wspólnoty.
"Białoruska gospodarka jest narkomanką" Niezależny analityk Alaksandr Kłaskouski ocenia, że pozbawił kraj wyborów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)