Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki USA z Iranem. Nie będzie spotkania Obamy z Rowhanim

0
Podziel się:

Iran i USA zerwały stosunki dyplomatyczne w 1980 roku.

Stosunki USA z Iranem. Nie będzie spotkania Obamy z Rowhanim
(Mojtaba Salimi/CC/Wikimedia)

Biały Dom oświadczył, że nie spodziewa się, by prezydent Barack Obama spotkał się z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim (na zdjęciu), gdy będą w przyszłym tygodniu w Nowym Jorku na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Rzecznik Białego Domu Josh Earnest powiedział, że więcej informacji na temat spotkań Obamy ze światowymi przywódcami w ONZ będzie podanych na początku przyszłego tygodnia, lecz nie spodziewa się, by do tego grafiku dodano Rowhaniego.

W ubiegłym roku Obama i Rowhani - wówczas nowo wybrany prezydent Iranu - przeprowadzili rozmowę telefoniczną, którą wiele mediów, w tym większość irańskich gazet, określiło jako _ historyczną _.

Iran i USA zerwały stosunki dyplomatyczne w 1980 roku i od tego czasu oba kraje nie utrzymywały kontaktów na tak wysokim szczeblu. Przywódcy obu krajów nie spotykali się od 1977 roku, gdy doszło do rozmowy Jimmy'ego Cartera z szachem Mohammadem Rezą Pahlawim.

W ubiegłym roku w czasie sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ spekulowano o możliwym spotkaniu Obamy i Rowhaniego w Nowym Jorku, ale ostatecznie do niego nie doszło.

Czytaj więcej w Money.pl
Rowhani atakowany za rozmowę z Obamą Generał Mohammad Ali Dżafari skrytykował prezydenta za przeprowadzenie w Nowym Jorku rozmowy telefonicznej z prezydentem USA.
Setki tysięcy ludzi na ulicach Teheranu Rewolucja doprowadziła do obalenia szacha Iranu Mohammada Rezy Pahlawiego i zaprowadzenia rządów radykalnych szyitów.
To było wydarzenie dnia na forum w Davos W drugim dniu Światowego Forum Gospodarczego w Davos omawiano szkolnictwo wyższe, imigrację i wzrost popularności partii populistycznych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)