Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
elastyczny czas pracy
03.10.2013 06:15

Strach przed elastycznym czasem pracy na wyrost

Na 122 porozumienia zgłoszone dotąd do Państwowej Inspekcji Pracy aż 109 przewiduje wprowadzenie 12-miesięcznych okresów rozliczeniowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan GRACZYNSKI/East News)

W kilka tygodni od wejścia w życie nowych przepisów o elastycznym czasie pracy zaczęły jest stosować już 122 przedsiębiorstwa. Przekrój branż jest bardzo szeroki - od aptek przez budowlankę po transport.

Jak czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _, obawy związkowców z wrześniowych manifestacji dotyczące ich nadużywania na razie nie znalazły potwierdzenia.

_ Wkrótce porozumień będzie więcej. Wiem, że część organizacji związkowych ma cichy zakaz od swoich central podpisywania uzgodnień. Te, które spojrzą na propozycję pracodawcy racjonalnie, mając na względzie dobro pracowników, przystąpią do rozmów _ - mówi _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _ ekspert Pracodawców RP Witold Polkowski.

Na 122 porozumienia zgłoszone dotąd do Państwowej Inspekcji Pracy aż 109 przewiduje
wprowadzenie 12-miesięcznych okresów rozliczeniowych.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS zaskarży przepisy o czasie pracy - _ Polska powinna być organizowana zgodnie z zasadami sprawiedliwości, która dzisiaj bywa bardzo często naruszana _ - przekonuje Jarosław Kaczyński
Od dziś zmiany w czasie pracy. Będzie... Obowiązująca od dziś ustawa o elastycznym czasie pracy ma ułatwić życie wielu przedsiębiorcom.
Tagi: elastyczny czas pracy, czas pracy, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz