Poprzedniego dnia wenezuelska opozycja zawarła "porozumienie w sprawie praworządności" i ewentualnego powołania "rządu jedności narodowej" w chwili, gdy uda się odsunąć od władzy prezydenta Nicolasa Maduro.

 

 

W zamieszkach podczas zorganizowanego przez opozycję 24-godzinnego strajku generalnego w Wenezueli zginęły dwie osoby - poinformowała prokuratura. W czwartek w całym kraju trwał protest przeciwko planom prezydenta Nicolasa Maduro dotyczącym zmiany konstytucji.

Jeden z protestujących zginął na przedmieściach stołecznego Caracas, Los Teques, a drugi w mieście Valencia na północy kraju. Według prokuratury, jeden z mężczyzn został zastrzelony. Nie podano więcej szczegółów.

Do starć protestujących z policją doszło w wielu miejscach - pisze AFP. Według danych organizacji pozarządowej Foro Penal w całym kraju podczas strajku zatrzymano 173 osoby, głównie w Caracas oraz w stanach Zulia i Nueva Esparta na północnym wschodzie kraju.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
q1
2017-09-12 22:45
stare zdjęcia... z innej demonstracji... ehhh... leserka stopro, bazująca na głupocie targetu.
Fred
2017-09-12 09:56
Opłacane przez Zachód grupy chuliganów należy pozamykać a pozostałym pokazać jak załatwił wrogów Państwa Erdogan w Turcji.
pod bokiem jankesa
2017-09-11 23:27
Pachnie nowym Majdanem ........grozi demokratyzacją - "jedynie słuszną" !
Pokaż wszystkie komentarze (104)