Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alitalia
11.11.2008 10:25

Strajk Alitalii i chaos na lotniskach

Całodobowy strajk części personelu sparaliżował rzymskie lotnisko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na rzymskim lotnisku Fiumicino drugi dzień z rzędu panuje chaos w związku z całodobowym strajkiem części personelu Alitalii, ogłoszonym w poniedziałek po południu bez żadnego uprzedzenia.

W terminalach koczują setki ludzi, oczekujących na odlot samolotów. Wiele rejsów odwołano.

Strajkują przede wszystkim piloci i stewardessy. Pracownicy z pięciu związków zawodowych nie akceptują porozumienia zawartego przez duże centrale z grupą włoskich inwestorów ratujących linie i domagają się wznowienia rozmów na temat nowych kontraktów.

W poniedziałek w Rzymie i na innych lotniskach we Włoszech odwołano około 50 lotów; kolejne anulowane są we wtorek. Dotychczas jest mowa o kilkunastu, ale liczba ta rośnie z każdą chwilą.

Na Fiumicino wielu pasażerów koczowało w nocy, oczekując na odlot samolotu. Do odpraw i informacji utworzyły się gigantyczne kolejki. Wśród pasażerów rośnie irytacja i wściekłość.

Strajk ma zakończyć się o godzinie 18. Nie wyklucza się jednak, że protestujący pracownicy Alitalii przedłużą go albo zapowiedzą następną akcję.

Od poniedziałku zamknięte jest lotnisko Ciampino, na którym lądują przede wszystkim samoloty tanich linii. Wszystkie połączenia przeniesiono na Fiumicino.

ZOBACZ TAKŻE:

Lotnisko Ciampino zostało zamknięte ponad dobę temu po awaryjnym lądowaniu boeinga linii Ryanair, który zderzył się z chmarą szpaków. Maszyna wciąż stoi na pasie startowym, gdzie odbyła się udana ewakuacja wszystkich pasażerów.

Tagi: alitalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz