Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk generalny w Grecji przeciwko cięciom

0
Podziel się:

Protest zaczął się kilka dni przed przybyciem do Aten przedstawicieli wierzycieli Grecji.

Strajk generalny w Grecji przeciwko cięciom
(PAP/EPA)

W Grecji są dziś zamknięte szkoły i urzędy, a w szpitalach lekarze zajmują się tylko nagłymi przypadkami. Trwa pierwszy w tym roku strajk generalny, którego uczestnicy protestują przeciwko cięciom budżetowym.

Zakłócone jest działanie komunikacji miejskiej i połączenia lotnicze. Wstrzymano ruch statków, utrudnione jest przemieszczanie się promami między greckimi wyspami.

24-godzinny strajk, który rozpoczął się wczoraj, zorganizowały dwie główne centrale związkowe, które zrzeszają około dwóch milionów pracowników.

Protest zaczął się kilka dni przed przybyciem do Aten przedstawicieli wierzycieli Grecji, którzy będą rozmawiać o kolejnych ratach pożyczek. Stojący na skraju bankructwa kraj może funkcjonować dzięki miliardom euro pomocy państw strefy euro i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki strajk dziennikarzy. Nic nie nadaje Od 6 rano greckie radio i telewizja nie nadają żadnych wiadomości. Jutro nie ukażą się gazety.
Greckie wyspy odcięte od świata, brakuje leków Powodem strajku są złe warunki pracy, cięcia płacowe, a także zaległości w wypłacaniu przez armatorów wynagrodzeń.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)