Notowania

hiszpania
29.03.2012 06:44

Strajk generalny w Hiszpanii. Przeciw...

Protesty rozpoczęły się już wczoraj wieczorem od pikiety w centrum Madrytu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W Hiszpanii rozpoczął się dziś 24-godzinny strajk generalny. * *Tak Hiszpanie wyrażają swój sprzeciw wobec rządowej reformie prawa pracy i ograniczeniu wydatków z budżetu na cele społeczne.

Protesty rozpoczęły się już wczoraj wieczorem od pikiety w centrum Madrytu.

Strajk generalny poparły partie lewicowe i wszystkie największe organizacje związkowe kraju. Rząd zapewnił ze swej strony, że mimo protestów będzie kontynuował reformy.

Przyjęte w lutym przez prawicowy rząd Mariana Rajoya zmiany mają na celu znaczne uelastycznienie i uproszczenie sztywnych praw pracowniczych, co w dalszej perspektywie, ma ułatwić tworzenie nowych miejsc pracy.

Nowe przepisy przewidują m.in. obniżenie kosztów zwolnień, wprowadzenie nowej formy czasowych umów o pracę - zawieranych najdłużej na rok, ułatwienie zwolnień pracowników, także grupowych.

Związki zawodowe i partie lewicowe sprzeciwiają się reformie twierdząc, że nadmiernie ogranicza prawa pracownicze i daje zbyt wiele przywilejów pracodawcom.

Obecnie wskaźnik bezrobocia w Hiszpanii wynosi 23 procent.

Więcej o protestach w Hiszpanii czytaj w Money.pl
Gwałtowny protest. Chcą odzyskać namioty Tysiące ludzi protestowały wczoraj wieczorem w centrum Madrytu przeciwko usunięciu tego dnia przez policję obozu oburzonych z placu Puerta del Sol.
Policja bije ludzi na ulicach. Jest wielu rannych Tysiące uczniów i studentów protestują przeciwko cięciom nakładów na edukację oraz brutalność sił porządkowych.
Nie chcą tanich linii, więc odwołują 121 lotów To już dziesiąty jednodniowy strajk pilotów Iberii od grudnia 2011 roku.
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz