Notowania

londyn
03.11.2010 12:19

Strajk metra paraliżuje Londyn. Kosztuje 50 mln funtów

To protest brytyjskich związkowców przeciw cięciom etatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pracownicy londyńskiego metra uczestniczą w 24-godzinnym strajku przeciwko planowanym cięciom etatów, co spowodowało chaos komunikacyjny w brytyjskiej stolicy. Protest zaczął się we wtorek wieczorem.

Na niemal wszystkich liniach metra, które codziennie przewozi około 3 mln pasażerów, ruch był w środę wstrzymany lub zakłócony. Zamknięto około 80 stacji, w tym na Terminalu 4 lotniska Heathrow.

Dwa duże związki zawodowe transportowców podjęły protest przeciwko planowanej likwidacji około 800 etatów pracowników stacji metra.

Jest to już trzeci strajk w metrze od września. Protesty te kosztują stolicę nawet 50 mln funtów dziennie. Kolejny strajk w metrze ma się odbyć 29 listopada. W piątek protest planują strażacy.

Brytyjski minister finansów George Osborne pod koniec października zapoznał parlament z największym od wojny pakietem cięć wydatków rządowych - na sumę 83 mld funtów szterlingów w ciągu czterech lat.

Pakiet reformuje system świadczeń społecznych, zmusi ok. 490 tys. osób z budżetówki (co dwunastego pracownika tego sektora) do szukania zatrudnienia w sektorze prywatnym, wprowadza cięcia w niemal wszystkich resortach rządowych - średnio o 25 proc.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t21768.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/megarynsztok;za;miliardy;powstanie;za;10;lat,139,0,674443.html) Megarynsztok za miliardy powstanie za 10 lat Wielki kanał ściekowy w Londynie będzie dwa razy droższy niż sądzono.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t110222.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/infrastruktura/artykul/londynczycy;przesiedli;sie;na;rowery;-;z;powodu;strajku,231,0,671719.html) Londyńczycy przesiedli się na rowery - z powodu strajku W godzinach szczytu kursowało 40 proc. pociągów.
Tagi: londyn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz