Notowania

strajk na kolei
25.01.2013 09:38

Strajk na kolei. Tusk demaskuje związkowców

Premier uważa, że powodem strajku jest to, że kolejowi związkowcy nie chcą zaakceptować cięć kosztów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stawinski/Reporter)

_ - Strajk na kolei godzi w pasażerów _ - mówi premier Donald Tusk. Ocenił, że powodem strajku jest to, że kolejowi związkowcy nie chcą zaakceptować konicznych cięć kosztów.

Tusk był pytany przez dziennikarzy przed głosowaniami w Sejmie o ostrzegawczy strajk kolejowych związków zawodowych. Część pociągów została zatrzymana w piątek na stacjach na dwie godziny.

_ - Minister Nowak nie odpowiada za strajk na kolei, związek zawodowy zdecydował się na tę, w jakimś sensie nieludzką, biorąc pod uwagę pogodę, formę protestu, którego powody są nieadekwatne, nie odpowiadają poziomowi dokuczliwości tego protestu _ - powiedział Tusk.

Dodał, że _ to co oficjalnie mówią związkowcy nie powinno być powodem akcji strajkowej, która przede wszystkim tak dotkliwie godzi w pasażerów _.

_ - Uważam, że rację mają ci wszyscy, którzy twierdzą, że związkowcy naprawdę zaniepokoili się wreszcie poważnymi działaniami na rzecz restrukturyzacji kolei. Jeśli kolej mamy uratować, jeśli ma jeździć punktualnie, jeśli toalety nie mają być zamarznięte, jeśli kolej nie ma mieć zawsze wielomiliardowych długów, to decyzje, które polegają także na cięciu kosztów, muszą zostać zaakceptowane _ - podkreślił premier.

Dodał, że związkowcy nie chcą zaakceptować koniecznych cięć. - _ To jest powód tego strajku _ - ocenił szef rządu.

Tagi: strajk na kolei, kolej, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz