Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk na kolei. Tusk demaskuje związkowców

0
Podziel się:

Premier uważa, że powodem strajku jest to, że kolejowi związkowcy nie chcą zaakceptować cięć kosztów.

Strajk na kolei. Tusk demaskuje związkowców
(Stawinski/Reporter)
bFeSLuOd

_ - Strajk na kolei godzi w pasażerów _ - mówi premier Donald Tusk. Ocenił, że powodem strajku jest to, że kolejowi związkowcy nie chcą zaakceptować konicznych cięć kosztów.

Tusk był pytany przez dziennikarzy przed głosowaniami w Sejmie o ostrzegawczy strajk kolejowych związków zawodowych. Część pociągów została zatrzymana w piątek na stacjach na dwie godziny.

_ - Minister Nowak nie odpowiada za strajk na kolei, związek zawodowy zdecydował się na tę, w jakimś sensie nieludzką, biorąc pod uwagę pogodę, formę protestu, którego powody są nieadekwatne, nie odpowiadają poziomowi dokuczliwości tego protestu _ - powiedział Tusk.

bFeSLuOf

Dodał, że _ to co oficjalnie mówią związkowcy nie powinno być powodem akcji strajkowej, która przede wszystkim tak dotkliwie godzi w pasażerów _.

_ - Uważam, że rację mają ci wszyscy, którzy twierdzą, że związkowcy naprawdę zaniepokoili się wreszcie poważnymi działaniami na rzecz restrukturyzacji kolei. Jeśli kolej mamy uratować, jeśli ma jeździć punktualnie, jeśli toalety nie mają być zamarznięte, jeśli kolej nie ma mieć zawsze wielomiliardowych długów, to decyzje, które polegają także na cięciu kosztów, muszą zostać zaakceptowane _ - podkreślił premier.

Dodał, że związkowcy nie chcą zaakceptować koniecznych cięć. - _ To jest powód tego strajku _ - ocenił szef rządu.

bFeSLuOG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)