Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk na kolei
26.11.2012 08:29

Strajk na kolei. Związkowcy wysadzą nowy rozkład jazdy?

Po 9 grudnia część pociągów zostanie na bocznicach. Powodem groźby strajku jest zapowiedziane ograniczenie ulg na bilety dla kolejowych emerytów i rencistów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(faxepl/CC/Flickr)

Polska może stanąć - donosi na pierwszej stronie _ Dziennik Gazeta Prawna _. Według gazety, czeka nas powtórka z paraliżu na kolei sprzed 2 lat. Po 9 grudnia trzy największe związki zawodowe kolejarzy najprawdopodobniej przystąpią do strajku. Ogłosiły już referendum w tej sprawie - pisze _ DGP _.

Szef Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych, Leszek Miętek zaznacza, że jeśli w referendum większość związkowców opowie się za strajkiem, to protest nastąpi. Trzy największe związki zawodowe zrzeszają łącznie 70 procent pracujących na kolei.

Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że do strajku przyłączą się Polskie Linie Kolejowe. Oznacza to zablokowanie kluczowych odcinków torów i odwołanie wielu pociągów - alarmuje gazeta.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy rozkład jazdy PKP. Znamy ważne daty Rusza akcja informacyjna przed grudniowym nowym rozkładem jazdy pociągów.
Strajk kolejarzy na Śląsku. Duże kłopoty dla podróżnych Dziesięć pociągów odwołały we wtorek Przewozy Regionalne w woj. śląskim. Chodzi m.in. o pociągi kursujące pomiędzy Katowicami a Bielsko-Białą oraz Katowicami i Wodzisławiem.
Dostaną podwyżki. Uda się uniknąć strajku? Zarząd PKP PLK i kolejarskie związki zawodowe podpisały porozumienie, na mocy którego pracownicy spółki otrzymają po 115 zł podwyżki.
Tagi: strajk na kolei, pkp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz