Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk pilotów Air France. Odwołane połączenia

0
Podziel się:

Utrudnienia mają potrwać około tygodnia.

Strajk pilotów Air France. Odwołane połączenia
(http2007/CC/Flickr)

Francuskie linie lotnicze Air France zredukują od poniedziałku o połowę liczbę lotów w związku z rozpoczynającym się strajkiem pilotów, niezgadzających się na zapowiadane cięcia w wydatkach. Utrudnienia mają potrwać około tygodnia - poinformowano.

Podczas wywiadu dla francuskiego radia dyrektor Air France Francois Gagey powiedział, że strajk może potrwać nawet do 22 września i dziennie będzie kosztował linie lotnicze 10-15 mln euro.

_ - Na podstawie zasobów, którymi dysponujemy, będziemy mogli obsługiwać zaledwie około 50 proc. połączeń. (...) Pasażerowie będą informowani o sytuacji na bieżąco i prosimy ich o zmianę biletów w celu uniknięcia kłopotów w tym niepewnym okresie _ - powiedział Gagey.

Piloci nie zgadzają się na zapowiadane cięcia kosztów, które mają doprowadzić do odzyskania przez Air France części rynku utraconego na rzecz tanich przewoźników. Jednak na takie posunięcia nie zgadzają się związki zawodowe.

Na początku września Air France zapowiedziało, że będzie realizować plan otwierania nowych baz w Europie pod szyldem Transavia. Utworzenie spółki córki ma pomóc w walce z tanimi liniami lotniczymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Piloci w Niemczech przestali strajkować Podłożem strajku był spór płacowy.
Szykuje się strajk pilotów Lufthansy. Jutro Piloci Lufthansy należą do najlepiej zarabiających pilotów na świecie.
Strajk pilotów. Nie latają m.in do Warszawy Dziś wystartuje 17-18 tys. pasażerów spośród 42 tys. posiadających bilety na ten dzień.
3800 lotów Lufthansy odwołanych. Strajk W ramach strajku piloci Lufthansy domagają się podwyżek i przywrócenia przywilejów emerytalnych.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)