Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk pilotów Lufthansy. Walczą o lepsze płace

0
Podziel się:

Protest obejmie rozpoczynające się w godzinach od 17 do 23 loty krótko i średniodystansowe z Frankfurtu nad Menem.

Strajk pilotów Lufthansy. Walczą o lepsze płace
(Materiały prasowe)

Piloci niemieckiego towarzystwa Lufthansa przeprowadzą jutro strajk, który obejmie rozpoczynające się w godzinach od 17 do 23 loty krótko i średniodystansowe z Frankfurtu nad Menem - poinformował związek zawodowy pilotów Cockpit.

Według jego komunikatu strajk będzie dotyczył połączeń realizowanych przez samoloty z rodziny Airbus 320, Boeingi 737 i Embraery. Na razie nie jest jasne, ile lotów znajdzie się w zasięgu protestów. Frankfurt to największy niemiecki port lotniczy.

Podłożem strajku jest spór płacowy. Cockpit domaga się, by Lufthansa utrzymała dotychczasowe zasady wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają oni korzystać przeciętnie w wieku 59 lat - co pracodawca chce podnieść stopniowo do średnio 61 lat.

W ramach tej samej akcji protestacyjnej w ubiegły piątek przez sześć godzin strajkowali piloci należących do Lufthansy tanich linii Germanwings. Odwołano wtedy 116 z ich 164 przewidzianych rozkładem połączeń, co dotknęło około 15 tys. pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykuje się strajk pilotów Lufthansy. Jutro Piloci Lufthansy należą do najlepiej zarabiających pilotów na świecie.
Piloci Lufthansy będą głosować nad strajkiem Wyniki referendum mają być ogłoszone 21 marca.
Piloci Lufthansy zapowiadają kolejny strajk Protest może rozpocząć się "od zaraz" - ogłosili piloci, zastrzegając, że dokładny termin podadzą z wyprzedzeniem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)