Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strajk pracowników komunikacji miejskiej w Sztokholmie i Umea

0
Podziel się:

Jutro w ramach protestu ma stanąć sztokholmskie metro, miejska kolejka oraz tramwaje.

Strajk pracowników komunikacji miejskiej w Sztokholmie i Umea
(mrlins/CC/Flickr)

Jutro w ramach protestu ma stanąć sztokholmskie metro, miejska kolejka oraz tramwaje.

Około 1,4 tys. kierowców oraz pracowników obsługi technicznej żąda podwyżki płac oraz lepszych warunków pracy. Organizator strajku, związek zawodowy pracowników komunalnych Kommunal, grozi, że protest może potrwać nawet tydzień i objąć kolejne miasta.

Tylko w Sztokholmie i okolicach strajk dotknął 100 tys. mieszkańców. Przepełnione są linie metra, dłużej niż zwykle trzeba czekać na taksówkę.

Wielu Szwedów wybiera się w tym tygodniu na obchodzone w sobotę tradycyjne święto lata Midsommar, piątek jest dniem wolnym od pracy. - _ Spodziewamy się większego zapotrzebowania na nasze usługi przed Midsommar, niestety nie jesteśmy stroną w konflikcie _ - podały służby prasowe transportu miejskiego SL w Sztokholmie.

Formalnie to operatorzy zarządzający transportem lokalnym na zlecenie gmin są pracodawcami protestujących kierowców. Wcześniejsze rozmowy między stronami nie doprowadziły do kompromisu.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk kontrolerów lotów i na kolei Tysiące rejsów lotniczych odwołano we Francji w środę, w drugim dniu strajku kontrolerów lotów.
"Zamknięcie radia i telewizji to zamach stanu" Zamknięcie mediów publicznych równa się z zamachem stanu - napisali w oświadczeniu członkowie jednego z największych związków zawodowych w kraju.
Wizytę przygotowuje wojsko, bo MSZ strajkuje Z powodu konfliktu premiera z MSZ wyjazd przygotowuje nie ambasada Izraela w Warszawie, ale wojsko.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)