Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
18.06.2011 08:57

Strajk w chińskiej fabryce zegarków

Kilkuset robotników fabryki zegarków przez ponad pięć dni strajkowało przeciwko zbyt długiemu czasowi pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Snow Kisses Sky/CC/Flickr)

Kilkuset robotników fabryki zegarków w miejscowości Chang'an (prowincja Guangdong na południu Chin) przez ponad pięć dni strajkowało przeciwko zbyt długiemu czasowi pracy - poinformowała prasa chińska.

Robotnicy skarżyli się, że regularnie zmusza się ich do brania nadgodzin - przeciętnie 5-6 dziennie. _ - Z tego powodu nie mamy już czasu na odpoczynek _ - powiedział robotnik, cytowany przez dziennik _ Nanfang Dushi Bao _.

Według gazety, pracownikom, którzy nie przychodzą do pracy z wyprzedzeniem co najmniej 10 minut, opóźnia się wypłatę wynagrodzeń. Według chińskich stron internetowych pośrednictwa pracy, fabryka Xinmin Guanli, która zatrudnia w sumie około 2 tys. osób, należy do japońskiej grupy Citizen.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t87483.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/chinczycy;coraz;drozsi;sasiedzi;sie;ciesza,201,0,635081.html) Chińczycy coraz drożsi, sąsiedzi się cieszą Koszty pracy w takich krajach jak Indie, czy Wietnam są coraz bardziej konkurencyjne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t128982.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chca;500;zl;podwyzki;zdecyduja;o;strajku,220,0,810204.html) Chcą 500 zł podwyżki. Zdecydują o strajku W zakładzie trwa spór zbiorowy na tle płacowym, związkowcy domagają się kilkusetzłotowych podwyżek.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz