Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk w JSW. Załoga opowiedziała się za protestem

0
Podziel się:

Wicepremier Waldemar Pawlak wciąż jednak wierzy, że dojdzie do porozumienia ze związkowcami.

Strajk w JSW. Załoga opowiedziała się za protestem
(jsw.pl)

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej najprawdopodobniej dojdzie do protestów. W przeprowadzonym w ostatnich dniach referendum 97 procent głosujących opowiedziało się za strajkiem - podają na razie jeszcze nieoficjalnie związki zawodowe.

W referendum wzięło udział blisko 62 procent zatrudnionych. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak wciąż jednak wierzy, że dojdzie do porozumienia. Jego zdaniem potrzebna do tego będzie otwartość z jednej i z drugiej strony dla znalezienia dobrego rozwiązania.

Na razie nie wiadomo, jak miałby wyglądać strajk. Już wcześniej związkowcy zapowiadali bowiem, że zamierzają sięgnąć po niekonwencjonalne formy protestu. Są w sporze z zarządem spółki w sprawie wzrostu płac oraz nowego wzoru umów o pracę.

Czytaj więcej w Money.pl
W JSW możliwy strajk. Nie chcą umów o pracę _ To już naprawdę ostatni dzwonek, aby ostro zareagować na szkodliwe dla pracowników działania zarządu _.
Prezes JSW o prognozach na drugi kwartał Jastrzębska Spółka Węglowa spodziewa się, że wydobycie w II kw. będzie nieznacznie mniejsze niż w I kw. 2012 roku.
JSW na dywidendę przeznaczy ponad 630 mln zł Czwartkowe walne zgromadzenie JSW zdecydowało o wypłacie 631,7 mln zł dywidendy z zysku za 2011 r, zgodnie z rekomendacją zarządu spółki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)