Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajki w niemczech
05.03.2012 13:23

Strajk w Niemczech. Budżetówka walczy o pieniądze

Pracownicy sektora publicznego w Niemczech rozpoczęli w poniedziałek serię strajków ostrzegawczych, domagając się podwyżek wynagrodzeń o 6,5 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Fala strajków przez cały tydzień będzie paraliżować Niemcy. Dziś we Frankfurcie nad Menem nie będą funkcjonować metro i komunikacja tramwajowa. Strajkuje też kilka tysięcy pracowników szpitali, przedszkoli, domów opieki i urzędów. Chcą podwyżek wynagrodzeń o 6,5 proc. *

Strajki objęły przede wszystkim: Hesję, Kraj Saary i Nadrenię Palatynat. W tym tygodniu strajki ostrzegawcze obejmą pozostałe regiony Niemiec.

Związek zawodowy Verdi i zrzeszający urzędników związek zawodowy dbb żądają podwyżek płac o 6,5 proc. i co najmniej o 200 euro dla dwóch milionów pracowników sektora publicznego. Podczas pierwszej rundy negocjacji płacowych w miniony czwartek przedstawiciele pracodawców, czyli niemieckich władz federalnych i samorządów, uznali żądania związków za zbyt wygórowane.

_ - Oczekujemy, że pracodawcy przedstawią nam swoją ofertę _ - powiedział rzecznik związków Christoph Schmitz, cytowany przez agencję dpa. Kolejna runda negocjacji planowana jest na 12 marca.

Czytaj więcej o strajkach
Nowe lotniska strajkują. Nie tylko w Niemczech Oni też są niezadowoleni z płac. To czterogodzinny strajk, ale opóźnionych jest 35 lotów.
Strajkują miliony ludzi. Staną banki i transport Miliony pracowników protestują przeciwko inflacji, złym warunkom pracy i wyprzedawaniu państwowych firm.
Tagi: strajki w niemczech, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz