Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk włoski w JSW przeciw "dzikiej prywatyzacji"

0
Podziel się

Związkowcy domagają się gwarancji pracowniczych i podwyżki płac.

Strajk włoski w JSW przeciw "dzikiej prywatyzacji"
(JSW S.A.)
bDBbjuhx

Górnicy rygorystycznie przestrzegają dziś wszystkich przepisów i procedur. Strajk włoski odbywa się we wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Jak powiedział Bronisław Stec z międzyzakładowego komitetu protestacyjnego, ten nietypowy dla pracowników kopalń strajk ma pokazać, jak duży jest sprzeciw wobec dzikiej prywatyzacji.

- _ I tak ta załoga długo wytrzymuje. Już wykrzykują, co dalej i pytają dlaczego nie podejmujemy dalszych gorszych _ kroków _ . Kiedy ogłosiliśmy blokadę węgla, pan Zagórowski już wysłał nas do sądu nie rozmawiając na ten temat. Sąd wydał opinię, że to nielegalne, więc wybraliśmy inną formę protestu _ - mówi Stec.

bDBbjuhz

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BRONISŁAWA STECA:

(Źródło: IAR)

Górnicy mówią wprost, na taką prywatyzację, jaka jest planowana, zgody nie będzie. - _ Wszystko jest na wariackich papierach robione. Według nas prywatyzacja powinna wyglądać inaczej. To jest dzika prywatyzacja _- mówią górnicy.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI GÓRNIKÓW Z JSW:

(Źródło: IAR)

bDBbjuhF

Jutro górnicy mają rozpocząć dwugodzinne strajki na każdej zmianie. Obie formy protestu mają być kontynuowane do podpisania porozumienia. Związkowcy domagają się gwarancji pracowniczych, podwyżki płac oraz gwarancji, że proponowany przez resort skarbu państwa pakiet związany z wejściem spółki na giełdę ma podstawy prawne i faktycznie zostanie zrealizowany.

Zgodnie z zapewnieniami ministra Skarbu, Aleksandra Grada akcje spółki mają otrzymać także pracownicy do tego nieuprawnieni, czyli ci którzy zostali zatrudnieni po 1993 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t17660.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;blokada;wysylki;wegla;to;sabotaz,107,0,814955.html) Będzie blokada wysyłki węgla. "To sabotaż" We wszystkich kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej za tydzień rozpocznie się blokada wysyłki węgla.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t94598.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/buzek;zwiazki;maja;prawo;do;takich;reakcji,71,0,814919.html) Buzek: Związki mają prawo do takich reakcji Zdaniem szefa Parlamentu Europejskiego Jastrzębska Spółka Węglowa ma szanse zostać potentatem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t137647.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/gornicy;z;jsw;zarabiaja;6;8;tys;zl;miesiecznie;chca;podwyzek,18,0,814098.html) Górnicy z JSW zarabiają 6,8 tys. zł miesięcznie. Chcą podwyżek Poza wyższymi pensjami, strajkujący z Jastrzębskiej Spółki Węglowej domagają się wieloletnich gwarancji zatrudnienia. Już teraz przysługuje im szereg innych przywilejów.
bDBbjuhG
bDBbjuia
wiadomości
KOMENTARZE
(0)