Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strategia prywatyzacji sektora farmaceutycznego

0
Podziel się:

Minister Skarbu Państwa zakłada, że pełna koncepcja restrukturyzacji i prywatyzacji sektora farmaceutycznego będzie przedłożona Radzie Ministrów do końca 2003 roku

- napisano w "Kierunkach prywatyzacji", załączniku do projektu ustawy budżetowej na 2004 rok.

W "Kierunkach prywatyzacji" przestawiono wstępne założenia koncepcji.

Zgodnie z nimi, do końca 2004 roku przewiduje się przeprowadzenie procesu konsolidacji Polf Tarchomin, Warszawa i Pabianice poprzez stworzenie nowego podmiotu, w którym 100 proc. udziałów obejmie Skarb Państwa.

Następnie przewidywana jest restrukturyzacja powstałego podmiotu i pierwszy etap jego prywatyzacji poprzez emisję akcji i ich sprzedaż w trybie oferty publicznej na GPW w Warszawie w IV kwartale 2004 roku.

W lipcu wiceminister skarbu Józef Woźniakowski informował, że holding farmaceutyczny, który ma powstać z trzech Polf, zostanie prawdopodobnie sprywatyzowany w dwóch etapach. W pierwszym SP ma zbyć 51 proc. akcji; 15 proc. przekazać pracownikom, a 36 proc. sprzedać inwestorom w ofercie publicznej w lipcu 2004 r.

Również w lipcu Woźniakowski zapowiadał, że konsolidacja Polf ma się odbyć w ciągu 1,5 miesiąca.

"Według wstępnych założeń koncepcji przewiduje się ponadto kontynuację procesu prywatyzacji Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim, prywatyzowanych bezpośrednio w trybie art. 39 ust. 1 ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji" - napisano.

W ubiegłym roku 51 proc. udziałów w grodziskich zakładach kupił węgierski koncern Gedeon Richter.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)