Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strzelanina w Brukseli. Zmarła czwarta ofiara ataku w Muzeum Żydowskim

0
Podziel się:

Ponad 20-letni mężczyzna pracował jako recepcjonista w muzeum. Oprócz niego w ataku zginęła także para turystów izraelskich i Francuzka.

Strzelanina w Brukseli. Zmarła czwarta ofiara ataku w Muzeum Żydowskim
(PAP/EPA)

Młody Belg, ranny w sobotnim ataku w Muzeum Żydowskim w Brukseli, zmarł dziś w szpitalu, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych do czterech osób - poinformował przewodniczący Belgijskiej Ligii przeciwko Antysemityzmowi.

Ponad 20-letni mężczyzna pracował jako recepcjonista w muzeum. Oprócz niego w ataku niezidentyfikowanego mężczyzny zginęła także para turystów izraelskich i Francuzka.

Jak wynikało z informacji podanych po ataku, domniemany sprawca zaparkował swój samochód przed muzeum, następnie wszedł do środka, zaczął strzelać i szybko odjechał z miejsca zdarzenia. Na miejscu zastrzelił trzy osoby, celując w twarz i szyję.

Belgijska policja rozpowszechniła trzy nagrania wideo ataku na Muzeum Żydowskie, przedstawiające napastnika strzelającego do ludzi z kałasznikowa.

Mężczyznę opisano jako dobrze zbudowanego, noszącego okulary, lecz jego twarz była widoczna jedynie na jednym z nagrań.

Zastępca prokuratora Ine Van Wymersch wystosowała apel do obywateli, aby pomogli w identyfikacji sprawcy ataku. Według niej _ działał on prawdopodobnie sam, był uzbrojony i dobrze przygotowany _. Dodała, że _ wszystkie opcje są nadal otwarcie _ co do motywów napastnika.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/55/m308791.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/liczba;ofiar;masakry;w;brukseli;rosnie,204,0,1545420.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Liczba ofiar masakry w Brukseli rośnie
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/136/m103560.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strzelanina;w;tajlandii;budzi;obawy;o;wybuch;przemocy;na;wieksza;skale,197,0,1456837.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Demonstranci ostrzelani. Są ofiary i ranni
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/58/m308794.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syn;znanego;rezysera;sprawca;masakry,182,0,1545398.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Syn znanego reżysera sprawcą masakry
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/27/m308763.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strzelanina;w;brukseli;podejrzany;w;rekach;policji,229,0,1545189.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Trzy ofiary strzelaniny w Brukseli. Policja zatrzymała podejrzanego
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)